Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, Erzurum’da “1001 Hatim” duasını yaptı

14 Ocak 2022 Cuma
Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, Erzurum’da “1001 Hatim” duasını yaptı

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, Erzurum’da “1001 Hatim” duasını yaptı

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Erzurum'da İslam alimi Pir Ali Baba'nın başlattığı ve yaklaşık 5 asırdır sürdürülen "1001 Hatim" geleneği kapsamında okunan 55 bin 434 hatm-i şerifin duasını yaptı.

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Erzurum'da İslam alimi Pir Ali Baba'nın başlattığı ve yaklaşık 5 asırdır sürdürülen "1001 Hatim" geleneği kapsamında okunan hatm-i şeriflerin duası yaptı.

Diyanet TV'den canlı olarak yayınlanan program, Ulu Camiinde Cuma namazı öncesi gerçekleştirildi. Programda Kur’an-ı Kerim tilaveti yapıldı, ilahi ve gazeller okundu, salavat ve tekbirler getirildi.

Kısa surelerin tilavetinin ardından Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, okunan 55 bin 434 hatm-i şerifin duasını yaptı.

Başkan Erbaş’ın ülkemiz, İslam dünyası ve tüm insanlık için yaptığı dualarına binlerce vatandaş ‘amin’ diyerek eşlik etti.

Erzurum İl Müftülüğünce 17 Aralık 2021 tarihinde Pir Ali Baba Türbesi’nde gerçekleştirilen açılış programıyla başlatılan 1001 Hatim Program’ı kapsamında, ‘Kur’an’ın Hayatla Buluşması’ başlıklı panel, ‘Kur’an-ı Kerim’i Anlama’ ile ‘Kur’an-ı Kerim’in Hayata Yansıması’ başlıklı konferanslar ve çeşitli camilerde sabah namazı buluşmaları, sohbet programları ve Kur’an-ı Kerim tilavetleri yapıldı.