Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, 'Aile, Toplum Olarak Ayakta Kalmamızın Çimentosudur'

11 Temmuz 2019 Perşembe
Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, 'Aile, Toplum Olarak Ayakta Kalmamızın Çimentosudur'

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Kütahya Müftülüğü Aile ve Dini Rehberlik Bürosunun ve TDV Kütahya Yüksek Öğrenim Öğrenci Yurdunun açılışını gerçekleştirdi.

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Kütahya Müftülüğü Aile ve Dini Rehberlik Bürosunun açılışını gerçekleştirdi.

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, açılışta yapmış olduğu konuşmada, Diyanet İşleri Başkanlığı olarak müftülüklerimiz bünyesinde yapmış olduğumuz en hayırlı hizmet noktalarından birisinin daha açılışını gerçekleştirmiş olmanın huzurunu, mutluluğunu ve bahtiyarlığına yaşıyoruz” dedi.

Diyanet olarak en çok değer verdikleri müesseselerden birinin de aile olduğunu ifade eden Başkan Erbaş, “Aile, toplum olarak ayakta kalmamızın çimentosunu teşkil eden önemli bir kurumdur” diye konuştu.

Başkan Erbaş 81 il, 310 ilçede Aile ve Dini Rehberlik Büroları açtıklarını belirterek, “Vaizlerimiz, Kur’an kurusu öğretmenlerimiz bürolarda hizmet ediyorlar. Ailelere rehberlik yapıyorlar” ifadelerini kullandı.

Başkan Erbaş, Aile ve Dini Rehberlik Büroları’nda görev yapan personelleri, rehberlik ve danışmanlık yapma noktasında çeşitli eğitimlerden geçtikten sonra görevlendirdiklerini söyledi.

Başkan Erbaş, açılışın ardından büroda incelemelerde bulundu.

TDV Kütahya Yüksek Öğrenim Kız Öğrenci Yurdu açıldı

Başkan Erbaş daha sonra Türkiye Diyanet Vakfı Kütahya Yüksek Öğrenim Kız Öğrenci Yurdu’na geçerek, yurdun açılışını gerçekleştirdi.

Başkan Erbaş açılışta yaptığı konuşmada, Türkiye Diyanet Vakfının (TDV) 21 ilde yurtları ile üniversite öğrencilerine sıcak bir yuva ortamında hizmet verdiğini söyledi.

Her ile bir yurt yapmayı hedeflediklerini ifade eden Başkan Erbaş, şöyle konuştu:

“Her ilimizde üniversitelerin sayısı gittikçe artıyor. Bugün itibariyle iki yüzün üzerinde üniversitemiz oldu. Üniversiteler şehrimizin ilim merkezleridir. Ne kadar çok doğru bilgiye ulaşırsak milletimiz o kadar çok yücelecektir. Özellikle din eğitimi konusunda yapmış olduğumuz çalışmaları daha da geliştirmemiz gerekiyor. Çünkü biz sahih dini bilgi ile milletimizi buluşturduğumuz zaman bazı yapıların, bazı örgütlerin, kötü niyetli bazı şahısların dini istismar ederek kendi menfaati doğrultusunda kullanmaya çalışanlara fırsat vermemiş olacağız. Bu noktada milletimizden Türkiye Diyanet Vakfı ve Diyanet İşleri Başkanlığı olarak destek bekliyoruz ve görmüş olduğumuz destekle bizi gerçekten mutlu ve memnun ediyor.”

TDV’nin sadece eğitim-öğretim alanında değil birçok alanda hayri hizmetler yürüttüğünü kaydetti.

Başkan Erbaş, milletin Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı’na olan güvenlerinden dolayı teşekkür ederek, “Rabbimden milletimizin bize duymuş olduğu bu güveni daha çok hizmete dönüştürme noktasında bizlere yardımcı olmasını temenni ediyorum” ifadelerini kullandı.

Başkan Erbaş, yurdun Kütahya’ya ve orada kalacak öğrencilere hayırlı olmasını diledi.

Açılışlara Vali Ahmet Hamdi Nayir, Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Huriye Martı, Prof. Dr. Ramazan Muslu, Eğitim Hizmetleri Genel Müdürü Kadir Dinç, Yönetim Hizmetleri Genel Müdürü Haydar Bekiroğlu, İl Müftüsü Hüseyin Hazırlar ile çok sayıda din görevlisi ve vatandaş katıldı.