Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Bir Dizi Program Kapsamında Muş'a Gitti

11 Temmuz 2019 Perşembe
Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Bir Dizi Program Kapsamında Muş'a Gitti

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, bir dizi program kapsamında Muş'a gitti.

Diyanet İşleri Başkanlığı üst düzey yöneticileriyle birlikte Muş’a giden Başkan Erbaş, programına Muş Valisi Aziz Yıldırım'ı ziyaret ederek başladı.

Valilikte gazetecilere açıklamada, bulunan Başkan Erbaş, Diyanet İşleri Başkanlığı olarak bölgeye yönelik yapılacak çalışmalardan bahsetti.

 

Muş programın içeriği hakkında bilgi veren Başkan Erbaş, din görevlileri ve sivil toplum kuruluşları ile de bir araya geleceklerini kaydetti. Başkan Erbaş, Kur'an Kurslarını ve camileri ziyaret ederek bölgede görev yapan din görevlileriyle de bir araya geleceklerini belirtti.

 

Başkan Erbaş ve beraberindeki heyet, Valilik ziyaretini ardından Muş Belediye Başkanı Feyat Asya'yı ziyaret etti. Buradan yapımı devam eden İmam Şafi Camii’ye geçen Başkan Erbaş, incelemelerde bulunarak yetkililerden camii hakkında bilgi aldı. Başkan Erbaş daha sonra bir dönem hapishane ve han olarak kullanılan daha sonra aslına döndürülen tarihi Ulu Camii’ yi ziyaret etti.

 

Başkan Erbaş Kur'an Kursu öğrencileriyle bir araya geldi

 

Başkan Erbaş Muş Programı kapsamında Kale Yatılı Erkek Kur’an Kursunu ziyaret ederek öğrencilerle sohbet etti. Sohbetinde Kur’an’ı Kerim’i öğrenmenin ve hafızlığın önemini anlatan Başkan Erbaş, öğrencilere başarılar diledi.

 

Üç gün sürecek Muş programında Başkan Erbaş’a, Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Osman Tıraşçı, Hac ve Umre Hizmetleri Genel Müdürü Enver Günenç, Eğitim Hizmetleri Genel Müdürü Kadir Dinç, Yönetim Hizmetleri Genel Müdürü Haydar Bekiroğlu, Din İşleri Yüksek Kurul Üyesi Zeki Sayar ve Başkanlık Müşaviri Ahmet Belada eşlik ediyor.