Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Bir Tuğla da Benim Olsun Kampanyasına Katıldı

11 Temmuz 2019 Perşembe

7 Kıtada insanlığın hizmetinde olan Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı, yapımı devam eden camiler için kampanya başlattı. “Bir Tuğla da Benim Olsun” adlı kampanyanın tanıtımına Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş da katıldı. Hayırseverler, cep telefonlarına CAMİ yazıp 1379’a kısa mesaj göndererek, inşaatı süren  yapımı planlanan camilere yardım edebilecek.

Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı camilerin imarı için önemli bir kampanya başlattı.

 “Bir Tuğla da Benim Olsun” kampanyasıyla yapımı devam eden ve yapılması planlanan camiler için geniş çaplı bir yardım kampanyası başlatıldı.

Kampanyanın tanıtım toplantısına katılan Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş camilerin imarının önemine vurgu yaptı.

“Bizler caminin medeniyeti ile kurulan varisleriyiz sadece ibadetlerimiz değil tarihimiz, edebiyatımız örf ve adetlerimiz cami ile iç içedir.“

Kampanyaya destek vermek isteyen hayırseverler, CAMİ yazıp 1379’a kısa mesaj göndererek cami inşaatlarına bir tuğla koyacak.

Başkan Erbaş, Türkiye Diyanet Vakfı’nın yurtiçinde ve yurtdışında birçok noktada cami inşasına devam ettiğini hatırlattı.

“Diyanet İşleri Başkanlığı ve TDV olarak inşaatı devam eden yurtiçi ve yurtdışı devam eden cami inşaatları için milletimizin yardımlarına başvuruyoruz. Elbette aziz milletimizin bugüne kadar olduğu gibi kıyamete değin destek olacağına canı gönülden inanıyoruz. Bu bağlamda bugünkü basın toplantımızla milletimize yurt içinde ve yurtdışında bütün insanlarımıza millet varlığımıza duyurmayı düşündüğümüz. Bu toplantıda bir tuğlada benim olsun tuğlasını başlatmış bulunuyoruz.”

Erbaş, “Bir Tuğla da Benim Olsun” kampanyasına ilk bağışı kendisi yaptı. Salondaki katılımcılar da cep telefonu mesajlarıyla kampanyaya destek verdi.