Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, İstanbul Daru’l-Fünun İlahiyat Vakfının İftar Programına Katıldı

11 Temmuz 2019 Perşembe
Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, İstanbul Daru’l-Fünun İlahiyat Vakfının İftar Programına Katıldı

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, İstanbul Daru’l-Fünun İlahiyat Vakfının İstanbul Üniversitesi Beyazıt Kampüsünde düzenlediği iftar programına katıldı.

İftar sonrasında bir konuşma yapan Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, hocalarla, öğrencilerle birlikte aynı zaman dilimini paylaşmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Daru’l- Fünun İlahiyat Vakfının kurulmuş olması çok önemli bir kazanımdır. Çünkü vakıflar sadece maddi açıdan değil, manevi ve eğitim açısından tarih boyunca insanlara, öğrencilere, medreselere, okullara destek olmuştur” dedi.

Medeniyetimizin bir vakıf medeniyeti olduğuna değinen Başkan Erbaş, “İlk kurucusu Hz. Muhammed olan bu vakıf medeniyetini bizim her alanda devam ettirmemiz gerekiyor” diye konuştu.

Vakıf medeniyetinin aynı zamanda paylaşma medeniyeti olduğunu belirten Başkan Erbaş, “ Bizim veren el olmamız gerekiyor. Veren el olmamıza vasıta olan kurumların başında da vakıflar geliyor” ifadelerini kullandı.

İftar programına Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Dr. Selim Argun, Mushafları İnceleme ve Kıraat Kurulu Başkanı Hafız Osman Şahin, İstanbul Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mahmut Ak, İstanbul Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mürteza Bedir, akademisyenler ve çok sayıda öğrenci katıldı.