Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Mezuniyete Hazırlanan Uip Öğrencilerine Seslendi

11 Temmuz 2019 Perşembe

BAŞKAN ERBAŞ MEZUNİYETE HAZIRLANAN UİP ÖĞRENCİLERİNE SESLENDİ 

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Uluslararası İlahiyat Programı Öğrencileri ile bir araya geldi.  2018-2019 öğretim yılında mezun olacak öğrenciler ile “Mezuniyetten Mesuliyete”  başlıklı programda buluşan Erbaş, gençlere tavsiyelerde bulundu. Başkan Erbaş, “Sizler Peygamber varislerisiniz. Kendinizi sakın küçük görmeyin.” dedi. “Kur’an-ı Kerim bilmeyen insanlara öğretmek, öğrenenlere okumasını sağlamak, okuyanlara manasını anlatmak ve hayatımızın bir parçası haline getirmek. Buna dünyanın ihtiyacı var.
 
Dünyanın Kur’an’ın ilkelerine ihtiyacı var. İslam’ın ilkelerine ihtiyacı var.” ifadesini kullanan Erbaş,  mescitlerin önemine dikkat çekerek “Gittiğiniz yerlerde mescitleri birer mektep haline dönüştüreceksiniz. Bizim için yapacağınız en iyi şey bu. Mescitte mualim ve muallime olacaksınız. Mahallerde öğretmen olacaksınız.” dedi. 
 
Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, daha sonra çeşitli uluslararası yarışmalarda dereceye giren 3 öğrenci, aileleri ve hocalarını, makamında kabul etti.  Zehra Çelik, Katar’daki Uluslararası Arapça Münazara Yarışması’nda 200’e yakın yarışmacıdan en iyi üçüncü konuşmacı seçilmişti. Feyza Nergiz, Tahran’daki Uluslararası Kur’an-ı Kerim Güzel Okuma Yarışması’nda dünya ikincisi olmuştu. Esra İpek ise Amman’da düzenlenen Uluslararası Kızlar Hafızlık Yarışması’nda dünya üçüncülüğünü elde etmişti.