Diyanet, Kurban Web Sitesi Hazırladı

24 Ağustos 2017 Perşembe

Diyanet İşleri Başkanlığı Kurban Bayramı’na sayılı günler kala kurban ibadetini kolaylaştıracak “Kurban Web Sitesini” erişime açtı. Yurt içindeki kurban satış ve kesim yerlerinin bilgileri tek bir sayfada toplandı. Site üzerinden Türkiye Diyanet Vakfı’nın kurban kesimi kampanyasına online bağış yapılabiliyor. Ayrıca kurbanla ilgili sıkça sorulan soruların görüntülü cevaplarına da ulaşılabiliyor.

Diyanet İşleri Başkanlığınca hazırlanan web sitesiyle kurban ibadetinin yerine getirilmesi artık çok daha kolay olacak.

Vatandaş kurbanını nereden alıp, nerede kestireceğini ve kurbanla ilgili merak ettiği her şeyi Diyanet’in kurban sitesinden kolayca öğrenebilecek.

DİB Bilgi Yönetimi ve İletişim Daire Başkanlığınca hazırlanan kurban sitesinden, kurban rehberine, bütün illerimizdeki satış ve kesim yerlerine, bayram namazı vakitlerine ve Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından hazırlanan kurbanlık hayvanların yaşlarına ve sağlık durumlarına dair bilgilerin yer aldığı HAYSAG uygulamasına da erişim sağlanabilecek.

Site, herhangi bir bankaya gitmeden Türkiye Diyanet Vakfı’nın vekâletle kurban kampanyasına online kurban bağışı yapma imkânı da sağlıyor. 

Sitede; Din İşleri Yüksek Kurulu üyelerinin kurbanla ilgili sıkça sorulan sorulara verdiği görüntülü cevaplar da yer alıyor.

Kurbanlık hayvanı nereden alacağını ve nerede kestireceğini bilmeyen vatandaşlar için oluşturulan web sitesiyle yurt içindeki bütün kurban satış ve kesim yerlerinin adres ve telefon bilgileri tek bir listede toplandı.

Web sitesindeki hizmetler bunlarla da sınırlı değil; “Bayram Namazı Vakti” butonuna tıklayarak bütün dünyadaki bayram namazı vakitlerine de erişim sağlanabiliyor.