Diyanet’ten Umre Ödülü

19 Nisan 2019 Cuma

Diyanet’ten Umre Ödülü

Diyanet İşleri Bakanlığı hayat geçirdiği projeleri ve yarışmalar ile gençleri kutsal toprakların maneviyatıyla buluşturmaya devam ediyor.. Bu kapsamda Diyanet İşleri Başkanlığı Din Dizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından ülke genelinde düzenlenen” Mevlid-i Nebi Haftası Gençlik Bilgi Yarışmasında başarılı olan 202 öğrenciden 72’si ödül olarak umreye gönderildi. 

“Öğrenciler umre mutluluğu yaşadı”

Öğrenciler heyecan ve gururun bir aradaydı yaşarken, öğrencileri kutsal topraklara uğurlanma öncesinde özel bir program düzenlendi. Sosyal Ve Kültürel İçerikli Din Hizmetleri Daire Başkanı Mustafa Bülbül öğrencilere umre programı hakkında bilgi verdi. Bülbül, binlerce kardeşimiz arasından birincilik alarak umreye gitmeye hak kazandılar. Diyanet İşleri Başkanlığımızın organize etmiş olduğu Bu Program hakikaten diğerlerinde çok farklı ”dedi.

Programa katılan Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Osman Tıraşçı da öğrencilere nasihatlerde bulundu. Tıraşçı, çok kısa bir zaman sonra o mübarek beldelere ulaşacaksınız. Peygamberimizin kokusunu alırcasına, acaba cadde sokaklarda geçerken peygamberimizin burada dolaştı mı diye soracaksınız” diye konuştu. Öğrencilerin duaların ardından kutsal topraklara yolcu edildi.