Diyanet Teşkilatı’nın Acı Kaybı

12 Şubat 2018 Pazartesi

Diyanet İşleri Başkanlığı’nın acı kaybı... Diyanet teşkilatında 41 yıldır birçok önemli görevde çalışan İzzet Tosun vefat etti. Merhumun cenazesi,  Ahmet Hamdi Akseki Camiinde kılınan cenaze namazının ardından, toprağa verilmek üzere memleketi Kastamonu’ya gönderildi. Diyanet İşleri Başkanlığı’nda önemli hizmetlerde bulunan, başkanlığın 41 yıllık emektarı İzzet Tosun hayata veda etti.

Kurumun 41 yıllık emektarı İzzet Tosun hayata veda etti

Kastamonu doğumlu olan İzzet Tosun, eğitimini hadis ve tefsir alanında tamamlamış; din hizmeti gibi bir ulvi göreve 1977’de başlamıştı. 1988’yılından beri de Diyanet İşleri Başkanlığı’nda birçok önemli görevde bulundu. Son olarak Eğitim Hizmetleri Genel Müdürlüğü Yaygın Din Eğitimi Daire Başkanlığında Şube Müdürü olarak görev yapıyordu. 

2 gün önce kalp krizi geçiren ve kaldırıldığı hastanede hayatını kaybeden İzzet Tosun için, Ankara’da Ahmet Hamdi Akseki Camiinde cenaze töreni düzenlendi. Merhumun ailesi, yakınları ve mesai arkadaşlarının katıldığı törende, cenaze namazını Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş kıldırdı.

Merhuma tüm haklar helal edildi. Merhum İzzet Tosun’un cenazesi yarın memleketi Kastamonu Tosya’da toprağa verilecek.