Diyanet TV’de Kur’an Ziyafeti

29 Mayıs 2019 Çarşamba
Diyanet TV’de Kur’an Ziyafeti

Diyanet TV’de Kur’an ziyafeti

Kur’an ayı ramazanla birlikte Diyanet TV ekranlarının büyük bir kısmını Kur’an-ı Kerim’e ayırdı. Mübarek ramazan ayında Kur’an ziyafetini doyasıya yaşatmak için hazırlanan programlar büyük bir beğeniyle izleniyor.

Diyanet TV ekranlarında yayınlanan ‘Kuran’ın Dilinden’, ‘Mukabele’, ‘Nejdet Çağıl ile Kur’an Sohbetleri’ ve ‘Kur’an’dan İnfak Ayetleri’ programları ile bu mübarek ayın manevi atmosferi evlere taşınıyor.

Mukabele programı ile vatandaşlar her gün Kuran-ı Kerim-i takip edebiliyorlar. Kur’an ayı olan ramazanda mukabele programları günde üç defa Diyanet TV’de yayınlanıyor. Meşhur hafızların kıraatiyle 04.15, 15.00, 00.00 saatlerinde mukabeleler Diyanet TV’de takip edilebiliyor.

Surelerin nüzul sırasına göre tefsir edildiği “Kur'an'ın Dilinden” programı Prof. Dr. Mehmet Ünal'ın sunumuyla her gün 14.00’de Diyanet TV’de. 

Kur’an ayı Ramazan’da ‘Nejdet Çağıl ile Kur’an Sohbetleri’ programının ramazana özel bölümlerinde oruç, namaz, zekât, infak ve sadaka ibadetlerinin önemi anlatılıyor. “Nejdet Çağıl ile Kur’an Sohbetleri” her Perşembe 12.30’da Diyanet TV’de.   

Dini Yayınlar Genel Müdürü Dr. Fatih Kurt’un sunumuyla Diyanet TV’de yayınlanan “Kur’an’dan İnfak Ayetleri” programının her bölümünde infak ile ilgili bir ayet hakkında bilgi veriliyor. “Kur’an’dan İnfak Ayetleri” ramazan boyunca her gün 11.55’de Diyanet TV’de.