27 Dilde Kur'an-ı Kerimler Sergilendi

29 Mayıs 2019 Çarşamba
27 Dilde Kur'an-ı Kerimler Sergilendi

27 dilde Kur'an-ı Kerimler sergilendi…

"Hediyem Kur'an Olsun” kampanyası kapsamında Kayseri'de 27 dilde basılan Kur'an-ı Kerimlerden oluşan sergi açıldı.

Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı iş birliğiyle yürütülen "Hediyem Kur'an Olsun” kampanyası kapsamında 27 dilde basılarak 67 ülkedeki Müslümanlara gönderilen Kur'an-ı Kerimler Hunat Medresesi’nde sergilendi.

Kayserililerin yoğun ilgi gösterdiği, Mealli Kur’an-ı Kerim sergisi açılışında konuşan İl Müftüsü Prof. Dr. Şahin Güven, serginin 27 dilde basılarak dünyanın dört bir tarafındaki Müslümanlara ulaştırılan Kur'an-ı Kerimlerden oluştuğunu söyledi.

Dünyanın dört bir tarafında Kur'an-ı Kerim okumak isteyen insanlar olduğunu ifade eden Güven, ”Kur'an-ı Kerim'e ulaşamayan kardeşlerimize bunu ulaştırmak için gayret gösteriyoruz. Bugüne kadar Türkiye'de 1 milyon 250 bin Kur'an-ı Kerim bağışı yapıldı. Bunlardan yaklaşık 800 bine yakını farklı ülkelerde dağıtıldı. Geçen hafta Sudan'daydık, o bölgedeki insanlar Kur'an-ı Kerim'e ulaşmakta sıkıntı yaşıyor. Biz de insanların bulundukları yerde kendi dilleriyle Kur'an-ı Kerim okumasına olanak sağlıyoruz. "dedi.

"Hediyem Kur'an Olsun” kampanyası kapsamında Asya, Afrika, Balkanlar ve Orta Doğu'da toplam 67 ülkede Müslümanlara dağıtılan mealli Kur'an-ı Kerim’lerin yer aldığı sergi, 2 Haziran Pazar günü son bulacak.