Diyanet TV, Özel Ödüle Layık Görüldü

20 Eylül 2019 Cuma
Diyanet TV, Özel Ödüle Layık Görüldü

Diyanet TV, özel ödüle layık görüldü

Anadolu Yayıncılar Derneği tarafından geleneksel olarak düzenlenen ‘Beşinci Anadolu Medya Ödülleri’ sahiplerini buldu.

En iyi programlar, gazeteciler, televizyoncular, program sunucuları gibi 31 kategoride özel ödül verilen isimler arasında Diyanet TV’nin başarılı sunucusu Demet Köseoğlu’da vardı.

Yılın en iyi program sunucusu kategorisinde ödüle layık görülen Demet Köseoğlu, ‘Günün Bereketi’ programıyla ‘Şule Yüksel Şenler’ özel ödülünün sahibi oldu.

Çeşitli kategorilerde ödüle layık görülenlerin isimleri Ankara’da gerçekleştirilen bir basın toplantısıyla, Anadolu Yayıncılar Derneği Başkanı Sinan Burhan tarafından kamuoyuna açıklandı.

Başarılı sunucu Köseoğlu, Anadolu Medya Ödülleri’nde isminin özel ödüle layık görülmesinden dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Anadolu Medya Derneği gibi önemli bir kuruluş tarafından ödüle layık görülmek memnuniyet verici. Bunun yanı sıra bu ödülü benim için ayrıca anlamlı kılan taraf ise geçtiğimiz günlerde kaybettiğimiz, Türkiye’nin önemli yazarlarından Şule Yüksel Şenler’in ismini taşıyan özel ödül olmasıdır.” dedi.

Haber ve Spor programları kategorilerinde TRT ödüle layık görülürken, Milli Gazete, ‘Mehmet Şevket Eygi Özel Ödülü’, Star Gazetesi ise ‘Beril Dedeoğlu Özel Ödülü’nü aldı.

Ödüller, önümüzdeki günlerde düzenlenecek törenle sahiplerine takdim edilecek.