Diyanet TV'den 15 Temmuz Şehitlerini Anma ve Mevlid Programı

18 Temmuz 2022 Pazartesi
Diyanet TV'den 15 Temmuz Şehitlerini Anma ve Mevlid Programı

Diyanet TV'den 15 Temmuz Şehitlerini Anma ve Mevlid Programı

Diyanet TV, "15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik" gününe özel belgesellerden mevlid programına haberden sabah kuşağına kadar pek çok program yayınladı.

Diyanet TV'de canlı olarak ekranlara gelen "15 Temmuz Şehitlerini Anma ve Mevlid Programı" salavat-ı şeriflerle başladı. Programda, mevlid-i şerifler okundu ve Kur'an tilavetleri yapıldı. Beştepe Millet Camiinden canlı olarak ekrana gelen programda Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş şehitler için dua etti. 

Şehitlerin ruhu için dua eden Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, şu niyazda bulundu:

"Her birine minnet borçlu olduğumuz şehitlerimizin anne, baba, eş, evlat ve yakınlarına sabır ve ecir ihsan eyle Allah'ım. Onları iki cihanda aziz eyle Ya Rabbi. Gazilerimizi, dünya ve ahirette nimetlerinle müşerref eyle Allah'ım. Sağlık ve huzurla uzun ömür ihsan eyle Allah'ım. Bu büyük ihanet karşısında Çanakkale Ruhu ile yek vücud olan göğsünü siper ederek bu hain kalkışmaya geçit vermeyen necip milletimizi ilelebet payidar eyle Allah'ım. Ceddimizin mukaddes mirasına, vatanımıza, istiklalimize ve istikbalimize sahip çıkan necip milletimizi iki cihanda aziz eyle Allah'ım. Bu necip milletimizin muhafızı olan şanlı ordumuza ve güvenlik güçlerimize yurt içinde ve yurt dışındaki terörle mücadele operasyonlarında karada, denizde, havada her zaman ve her yerde nusretinle ve kudretinle yardım eyle Allah'ım. Ordumuzu her daim mansur ve muzaffer eyle Allah'ım. Milletimizin, birlik ve beraberliği, ülkemizin refah ve huzuru, insanlığın barış ve selameti için çalışan ve bu toprakları bize vatan kılanların davasına sahip çıkan devlet adamlarımıza ve tüm kardeşlerimize yardım eyle Allah'ım. Onları, her türlü tehlike ve tuzaktan sen muhafaza eyle Ya Rabbi. Mâbedlerimizin göğsüne uzanan nâmahrem ellere, ezanlarımızı susturmak, şanlı bayrağımızı indirmek isteyen hainlere fırsat verme Ya Rabbi. İzzetimizi, şerefimizi, onurumuzu, harim-i ismetimizi, düşmanlara ve İslam düşmanlarına çiğnetme Ya Rabbi."