'Kahve Bahane' Başladı...

19 Temmuz 2022 Salı
'Kahve Bahane' Başladı...

"Kahve Bahane" Başladı...

Diyanet TV'nin fikir-sohbet programı "Kahve Bahane" yeni bölümleriyle ekranlara gelmeye devam ediyor. Birbirinden değerli konukların katılımıyla ekranlara gelen "Kahve Bahane"de pek çok konuda sohbet ediliyor. Sanattan bilime, edebiyata kadar alanında uzman konukların katılımıyla ekrana gelen programda pek çok konu konuşulurken konukların hayatından kesitlere de yer veriliyor.

"Kahve Bahane"nin bu haftaki konuğu Prof. Dr. Ümit Meriç oldu. 

Ümit Meriç, programda okurseverlere müjde verdi. "Yakında babamın gençlik yazılarını Türkiye'ye takdim edeceğiz." diyen Meriç, babası Cemil Meriç'in 40'tan fazla gençlik yazısının yayınlanacağını sözlerine ekledi.

Ayasofya-i Kebir Cami-i Şerifi’nin yeniden ibadete açılmasına ilişkin sevincini dile getiren Meriç, şu ifadelere yer verdi:

" Ayasofya-i Kebir Cami-i Şerifi’nin açılması bir kez daha dünyanın dikkatini İstanbul'a çekmiş oldu. Bayram sabahı, Ayasofya-i Kebir Cami-i Şerifi’ne namaz kılmak adına damadımla gittim. Ayasofya-i Kebir Cami-i Şerifi ile Sultanahmet Camiinin arası dolmuştu. Beraberimizde damadımla şeker götürmüştük. Ayasofya-i Kebir Cami-i Şerifi’ne girmemiz hayaldi. Saflar arasında dolaşarak Ramazan Bayramı'nı kutlamak istedim. Benim gönlüme çok sevinç veren bir gözlemim oldu. Bu gözlem ile şeker dağıttım. Bayram namazını Ayasofya-i Kebir Cami-i Şerifi kılmak için Türkiye'nin dört bir yanından gelen insanlar vardı. Dünya'nın dört bir yanından gelen insanlar da oradaydı."

"Kahve Bahane" her Pazar saat 13.30'da Diyanet TV'de...