Diyanet TV'den “Yunus Emre ve Türkçe Yılı”na özel program...

1 Aralık 2021 Çarşamba
Diyanet TV'den “Yunus Emre ve Türkçe Yılı”na özel program...

Diyanet TV'den “Yunus Emre ve Türkçe Yılı”na özel program... 

Diyanet TV, "Yunus Emre ve Türkçe Yılı"na özel hazırladığı "Dilden Gönüle Yunus Emre" isimli yepyeni bir programı izleyiciyle buluşturdu.

Yunus Emre’nin vefatının 700. yılı olması münasebetiyle, 2021 yılında UNESCO tarafından anma ve kutlama yıl dönümleri arasına alınmıştı. Resmî Gazete’de yayımlanan Genelge ile 2021 yılı Cumhurbaşkanlığımız tarafından “Yunus Emre ve Türkçe Yılı” olarak ilan edilmişti.

Bu kapsamda yıl boyunca Yunus Emre ve Türkçe ile ilgili çeşitli etkinlikler düzenlendi. Diyanet TV de içinde bulunduğumuz "Yunus Emre ve Türkçe Yılı" münasebetiyle yepyeni bir programı ekranlara taşıdı.

Anadolu'da Türkçe şiirin öncüsü, Hakk dostu, tasavvuf ve halk şairi Yunus Emre'nin hayatı ve eserleri "Dilden Gönüle Yunus Emre" programında ele alınıyor. 

"Yunus Emre ve Türkçe Yılı"na özel hazırlanan program, bir ay boyunca her Salı günü ekranlara gelecek.

Programda, Türkçe'nin süt dişleri olarak bilinen Yunus Emre Şiiri birbirinden değerli konukların katılımıyla konuşulacak. Güftesi Yunus Emre’ye ait ilahiler Hasan Özer tarafından seslendirilecek.

"Yunus Yılı"na veda ederken Anadolu’da Türkçe şiirin öncüsü, Hakk dostu, tasavvuf ve halk şairi Yunus Emre’nin konuşulacağı "Dilden Gönüle Yunus Emre" ilk bölümüyle ekranlara geldi.

"Dilden Gönüle Yunus Emre" 2021 Aralık ayı boyunca her Salı saat 23.00'te Diyanet TV'de...