'Hayata Dokunanlar' Siirt'te...

30 Kasım 2021 Salı
'Hayata Dokunanlar' Siirt'te...
"Hayata Dokunanlar" Siirt'te...

Diyanet TV'de ekranlara gelen Diyanet İşleri Başkanlığının rehberlik hizmetlerinden gençlik çalışmalarına kadar illerdeki faaliyetlerin kapsamlı bir şekilde ele alındığı "Hayata Dokunanlar"da bu hafta Siirt İl Müftülüğünün faaliyetleri anlatıldı.

Siirt İl Müftüsü Vehap Kapıcıoğlu katıldığı programda, Siirt’teki Kur’an kursları ve Aile ve Dini Rehberlik Bürolarındaki faaliyetler hakkında konuşuldu.

"Diyanet İşleri Başkanlığımız her yaşa ve her kesime din eğitimi veren bir kurum." diyen Kapıcıoğlu, şu ifadelere yer verdi:

"Diyanet İşleri Başkanlığımız her yaşa ve her kesime din eğitimi veren bir kurum. Okul öncesinden ileri yaşlara kadar bu eğitimi sağlamaktadır. 4-6 yaş Kur'an kursu, hafızlık eğitimi ve Temel İslami Eğitim Siirt'te yapılan hizmetler arasında yer almaktadır." 

Siirt'te Aile ve Dini Rehberlik Bürolarının faaliyetleri hakkında konuşan Kapıcıoğlu, şöyle devam etti:

"Aile ve Dini Rehberlik Bürolarımızda problemi olan, danışmak isteyen, ailelerimiz burada görev yapan personelimize gelerek problemlerini anlatarak kafasındaki sorunun cevabını alıyor. Dini noktada gerçek bilgiyi öğreniyor. Aile ve Dini Rehberlik Bürolarımız aynı zamanda 'Alo Fetva' hizmeti yapmaktadırlar. İnsanlarımız, yapacağı bir işin doğru olup olmadığını öğrenmek için telefonla bu birimimize ulaşabiliyorlar. Büro dışında yurtlarda öğrencilerimize seminer yapmaktadırlar. Koordineli bir şekilde sevgi evlerinde de Kur'an kursu vermekteyiz. İhtiyaç odaklı Kur'an kurslarımızda 60-70 yaşlarında Kur'an-ı Kerim öğrenen kursiyerlerimiz var. Kendileriyle Kur'an öğrenmeden öncesi ve sonrası için konuştuğumuz zaman; sonrası için: 'Evimize bir huzur geldi.' diyorlar."

Diyanet İşleri Başkanlığına bağlı il ve ilçe müftülükleri tarafından yürütülen faaliyetlerin ele alındığı "Hayata Dokunanlar" her Pazartesi saat 21.00'de Diyanet TV’de…