Diyanet Yaraları Sarmaya Devam Ediyor

24 Şubat 2016 Çarşamba

Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı’nın başlattığı “Şimdi Yaraları Sarma Zamanı” kampanyası sürüyor. Toplanan yardımlar, Bayır Bucak Türkmenleri ve terör mağduru ailelere ulaştırılıyor. 

Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı, Vatandaşların Hayırlarını İhtiyaç Sahipleriyle Buluşturmaya Devam Ediyor

‘’Şimdi Yaraları Sarma Zamanı’’ sloganıyla yardım elleri bu kez,şehit aileleri, terör mağdurları ve bayırbucak türkmenleri için uzanıyor.  "Kampanyamız devam ediyor. Hem sms ile 5601e bağış yapmak isteyen olursa 10 tl karşılığında bağış yapabiliyorlar banka yoluyla internet sayfamızdan diyanetvakfi.org.tr adresinden online bağış yapabiliriz. Geçtiğimiz haftalarda camilerimizden yardım toplandı. Büyük bir teveccüh var. Tabiki yardımlarımızı hayırsever aziz milletimizin bağışlarıyla yürütüyoruz."

Yardımlar Türkmenler, Şehit Aileleri ve Terör Mağdurlarına Ulaştırılıyor

Türkiye Diyanet Vakfı Genel Müdürü İsmail Palakoğlu, kampanyada gelinen noktayla ilgili bilgi verdi; "Şu an itibariyle 40 tır halinde 40 bin tane gıda kolisi ve battaniye saymış olduğumuz Türkmen mağdurları olmak üzere bu bölgeye ulaştı bizzat din görevlilerimizle birlikte ailelerimize gidiyoruz bu yardımları oluşturuyoruz. Elimizden geldiğince yardımlarımıza devam edeceğiz yardım kartlarımızı dağıtacağız. Palakoğlu, bölgeye giden ekiplerin sınır ötesinde bulunan kamplarda ekmek dağıtımına başladığını, sıcak yemek dağıtımı için de çalışmalarındevam ettiğini söyledi." 

Ailelerin acil barınma ihtiyacını karşılayacak bin adet çadır, 4 bin adet tüketime hazır gıda kolisi ve 8 bin adet su yardımı da türkmen aileleregönderildi. 

Diyarbakır’ın Sur ve Silvan; Mardin’in Artuklu, Kızıltepe, Nusaybin, Midyat ve Dargeçit; Şırnak’ın ise Cizre, Silopi ve İdil ilçelerindeki terör mağduru ailelere şu ana kadar toplam 30 bin gıda kolisi ve battaniye yardımı gönderildi.