Acılı Baba Şehit Oğlunun Mevlidini Okudu

25 Şubat 2016 Perşembe

Şehidin İmam Hatip olan babası, evladının mevlidini de kendi okudu. Acılı baba Amasya’da, Şehit oğlu için mevlit programı düzenledi. Ankara’daki Ahmet Hamdi Akseki Camii’nde ise bugün, terör şehitleri için okunan hatmi şeriflerin duası yapıldı.

Terör Şehidi Mustafa Bilgili’nin İmam Hatip Babası Evladına Dualar Etti

Acılı baba şehit olan evladı için kur’an-ı kerim tilaveti yaptı. Sonra da mevlit okuyup, dualar etti. İmam Hatip olarak görev yapan Recep Bilgili, terör operasyonlarında şehit olan oğlunu geçtiğimiz hafta ebediyete uğurlamıştı… Diyarbakır'da askeri aracın geçişi sırasındaki patlamada şehit olan er Mustafa Bilgili'nin Amasya’daki cenaze namazını da babası kıldırmıştı. 

Şehit için, amasya’da bir de mevlit programı düzenlendi. İmam-hatip baba, şehit oğlu için mevlit okudu. Şeyit babası şöyle konuştu: "Rabbilalemin de bana bir sabır verdi yani kendi metanetimi kaybetmedim cenaze namazını kıldırdım oğlumun."

Ahmet Hamdi Akseki Camiinde Hatim Duası Yapıldı

Başkent’teki Ahmet Hamdi Akseki Camii’nde de şehitler için dua vardı. Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı personelinin hem Ankara’daki patlama, hem de Doğu ve Güneydoğu’daki terör saldırılarında şehit olanlar için okuduğu hatimler dualandı.

Eller semaya açıldı ve şehitler için dualar edildi.