Dünya Şampiyonu TDV Gönüllüsü

5 Eylül 2017 Salı

1992 yılından bu yana vekâletle kurban kesimi yapan Türkiye Diyanet Vakfı, bu yıl da 275 bin hisse kurban hedefiyle Türkiye’nin yanı sıra dünyanın dört bir yanında kurban faaliyeti yürüttü. Dünya şampiyonu güreşçi Rıza Kayaalp ise TDV’nin kurban organizasyonuna desteğini bu yıl da sürdürdü. Kayaalp, bu kez Bosna Hersek’teki dağıtım çalışmalarında gönüllü olarak yer aldı.

Son olarak Paris’te gerçekleştirilen dünya güreş şampiyonasından da altın madalyayla dönen milli güreşçi Rıza Kayaalp, Türkiye Diyanet Vakfı’nın 300’ü aşkın yardım gönüllüsünden biri.

TDV gönüllüsü olarak ilk olarak 2015’te Kırgızistan’a, geçen yıl ise Tanzanya’nın Zanzibar bölgesine giden Kayaalp, bu kurban bayramında ise Bosna Hersek’teki kurban faaliyetlerine destek verdi.

Türkiye Diyanet Vakfı, kamuoyunun yakından tanıdığı isimlerden oluşan gönüllülerinin de desteğiyle vekâletle kurban faaliyetlerini sürdürüyor. Bu yıl Türkiye’nin yanı sıra 135 ülkede 400 farklı bölgede kurban kesimi planlıyor. Hedef ise 275 bin hisseydi.