Dünyanın En Tatlı Fenomeni Youtuber Sude

1 Mart 2017 Çarşamba

9 Yaşındaki bir kız çocuğu Youtube’da paylaştığı videolarla binlerce kişinin gönlünde taht kurdu. Minik Sude’nin sevimli videolarına bir katkı da Diyanet TV’ten geldi. Sude Çocuk Atölyesi programına konuk oldu, bu sırada Yeni Medya ekibi de; minik fenomenin odasına mini bir stüdyo kurdu.

Dünyanın en tatlı fenomenine sürpriz Diyanet TV’ten geldi. Yeni Medya ekibi; paylaştığı videolarla binlerce çocuğun gönlünde taht kuran Sude’nin odasını mini bir stüdyoya çevirdi.

Sude henüz 9 yaşında. Ailesinin yardımıyla kendine bir Youtube kanalı açtı; paylaştığı sevimli, çocuksu ve masum videolarla bir anda fenomen oldu. Takipçi sayısı 130 bine ulaştı.

Dünyanın en tatlı fenomenine Diyanet TV’te bir katkıda bulundu.9 yaşındaki Sude önce Diyanet TV’e konuk oldu, hayatında ilk kez bir televizyonu gezme imkânı buldu. Daha sonra da Çocuk Atölyesi programına konuk oldu. Birbirinden eğlenceli oyunlar oynadı, sohbet etti.

Bu sırada Diyanet TV Yeni Medya ekibi Sude’ye sürpriz hazırlığındaydı. Ekip Sude’nin evine gitti ve onun videolarını daha güzel çekebilmesi için odasına mini bir stüdyo kurdu. Duvarlar rengârenk dekorla kaplandı. Oda masa, tahta, mikrofon gibi birbirinden çeşitli malzemelerle donatıldı.

Sude evine gittiğinde bu küçük ve sevimli atölyesiyle karşılaştı. Mutluluğu gözlerinden okunuyordu. Sude artık videolarını bu güzel mekanda çekecek. Tabi paylaşımlarında Diyanet TV’e teşekkürü de unutmadı.