Fetö Operasyonları

21 Eylül 2016 Çarşamba

Fetullahçı Terör Örgütü’ne yönelik operasyonlar sürüyor. Ankara ve İzmir merkezli operasyonlar kapsamında, Kosgeb ve Petkim çalışanlarından 48 kişi gözaltına alındı. Ayrıca Malatya’da, daha önce Fetö’ye bağlı olan bir okulda gizli bir misafirhane ortaya çıkarıldı.

Kosgeb ve Petkim Çalışanı 48 Kişi Gözaltına Alındı

Polis, sabahın erken saatlerinde harekete geçti. Ankara merkez olmak üzere 13 ilde eş zamanlı baskınlar yapıldı. Fethullahçı Terör Örgütüne yönelik operasyonda 35 Kosgeb çalışanı gözaltına alındı. Zanlıların tamamı Ankara'ya getirildi.

Dikkat çekici bir başka operasyonun merkezinde ise Petkim vardı. İzmir’in Aliağa ilçesi ile 4 farklı ildeki lojmanlarda arama yapıldı. 13 Petkim çalışanı, terör örgütüne üye olma ve maddi destek sağlama suçlarından gözaltına alındı. Daha önce de aralarında Petkim Eski Genel Müdürü Sadettin Korkut ile yöneticilerin de bulunduğu 13 kişi tutuklanmıştı.

Fetö-PDY soruşturmasında gözaltına alınan gazeteci Mehmet Altan'ın İstanbul’daki evinde de arama yapıldı. Aramalarda F serisi olduğu öğrenilen 1 dolar bulundu. 

Malatya’da MEB’e Devredilen Bir Okulda Gizli Bir Misafirhane Ortaya Çıkarıldı

Adana’da 14 öğretmen ve müdür yardımcısı, Rize'de Büyükboy Belediyesinin eski başkanı Mustafa Külünkoğlu gözaltına alındı. Malatya’da ise daha önce Fetö’ye bağlı bir okulda dikkat çeken bir misafirhane bulundu. Hain darbe girişimi sonrası Milli Eğitim'e devredilen okulda yapılan incelemede 2 büyük salon ile yatakhane ve 14 oda bulundu. Yanlızca asansörle girilebilen bölüm gizli bir oteli andırıyordu. 15 temmuz şehidi Zekeriya Bitmez’in isminin verildiği okulda vali Mustafa Toprak da inceleme yaptı.