Gaziantep Şehitlerine Veda

17 Ekim 2016 Pazartesi

Gaziantep’te dün birbiri ardına Daeş operasyonları yapıldı. Terör örgütünün sözde Gaziantep sorumlusunun da öldürüldüğü baskınlar sırasında maalesef 3 polisimiz şehit oldu. Şehit polisler bugün son yolculuklarına uğurlandı. 

Hücre Evi Baskınında Şehit Düşen 3 Özel Harekat Polisi İçin tören düzenlendi

Daeş’li teröristlerin hücre evine yapılan baskında şehit düşen özel harekat polisleri için Gaziantep Emniyet Müdürlüğü’nde tören düzenlendi. Törenin ardından cenazeler defnedilmek üzere memleketlerine gönderildi. Şehit polislerden ilhan güleç Kahramanmaraş’a, Hüseyin Cengiz Osmaniye’ye, Yaşar Polat ise Kilis’e uğurlandı.

Operasyonlarda “Canlı Bombaların Beyni” Ölü Ele Geçirildi

Gaziantep polisi, dün canlı bomba istihbaratları üzerine hareket geçmiş; Beşyüzevler Mahallesi’ndeki bir eve operasyon düzenlemişti. İçeride bulunan Daeş’li teröristler, yakalanacaklarını anlayınca evdeki bombaları infilak ettirmiş; patlamada 3 özel harekat polisi şehit düşmüştü. 

Bu baskından yaklaşık üç saat sonra yapılanikinci bir operasyonda ise Daeş’in bombalı eylemlerinde kullandığı bir isim ölü geçirildi. Mehmet Kadir Cabael isimli terörist, 'teslim ol' çağrısına uymayarak kendisini patlattı. Cabael’in örgütün sözde gaziantep sorumlusu olduğu ortaya çıktı.

Operasyonda 19 şüpheli gözaltına alındı. Bir depo içerisinde poşetlenmiş 15 kilogram tnt ve 9,5 kilogram Anti Tank Mayını ile birlikte çok sayıda mühimmat ele geçirildi.