Gençler Kur’an Öğreniyor

20 Nisan 2018 Cuma
Gençler Kur’an Öğreniyor

Siirt’te öğrenciler hem Kuran-ı Kerim okumayı öğreniyor hem de sosyal ve sportif etkinlikler yapıyor. Öğrenciler Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın düzenlediği kursta eğlenceli saatler geçiriyor.

Gençlik Merkezi Kursunda Kur’an Öğreniyor, Hem de Sosyal Aktiviteler Yapıyorlar

Çocuklar Kuran-ı Kerim öğrenmenin ve okumanın mutluluğunu yaşıyor. Yanısıra da çok farklı sosyal aktiviteler yapıyorlar. Siirt Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı Gençlik Merkezi kursunda öğrenciler için özel etkinlikler düzenleniyor. Kursa katılan 30 öğrenci, hem Kur'an-ı Kerim okumayı öğreniyor, hem de Kur’anı ve İslamı daha iyi anlamaya yönelik dini bilgilerle donatılıyor. Öğrendiklerini de imkanlar dahilinde uygulamaya çalışıyorlar;

"Bizim asıl hedefimiz Kuran-ı Kerimi hayatımızın merkezi haline getirmek aynı zamanda burda öğrencilerime manevi rehberlik hocası olarak yardımcı oluyorum. Dini eğitim derslerinde ben kimim ve nereden geldim gibi sorularının cevabını veriyorum."

Sosyal ve sportif etkinliklerle zenginleştirilen kurslara, öğrencilerin ilgisini daha da artırıyor. Çocuklar keyifli ve öğretici bir ortamda olmanın mutluluğunu yaşıyor.