Gençler Kutsal Topraklarda

7 Mart 2017 Salı

Diyanet İşleri Başkanlığı, üniversite öğrencilerinin bilgi, görgü, tecrübe, dini duygu ve motivasyonlarının artırılmasına katkıda bulunmak amacıyla gençleri kutsal yolculuğa çıkardı. Beytullah aşkıyla yanan 70 öğrenci umre ibadetlerini ifa etmek için emin belde Mekke’ye gitti. Öğrenciler Peygamberimizin İslam ateşini yaktığı toprakları ziyaret ederken Kâbe’ye olan özlemlerini dualarla ve telbiyelerle dindirmeye çalıştı.

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından bu yıl ilk defa düzenlenen üniversite öğrencilerine yönelik umre programına kaydoldular.

Müslümanlar için dünyanın en güzel köşesi olan Harem-i Şerif’e gitmek için hazırlandılar.

İslam’ın genç öncülerinden biri olan Musab Bin Umeyr’i örnek alan gençler kutsal toprakları görecekleri için bir hayli mutluydu. Öğrenciler uçakta Allah’ın beytine ulaşma heyecanıyla dualar ve tesbihatlar yaptı, telbiyeler getirdi. Beytullah özlemiyle duygulanan öğrenciler otobüslerle Mekke’ye doğru 100 kilometrelik bir yolculuk yaptı.

Kabe’ye yaklaştıkça telbiye sesleri daha başka bir güzellik kazandı ve eller semaya Allah’a hamd için açıldı.

Öğrenciler Kâbe’yi Muazzama gördüklerini anda ilk dualarını yaptılar ve günahların arınmak için af dilediler. Daha sonra gençler Hacerül Esved’i selamlayarak tavafa başladılar. Tavafın ardından Safa ve Merve tepeleri arasında say yapan gençler umre ibadetlerini yerine getirmenin mutluluğunu yaşadı.