Hakkari'de Camiler Çocuk Cıvıltıları İle Doldu

13 Temmuz 2018 Cuma
Hakkari'de Camiler Çocuk Cıvıltıları İle Doldu

Diyanet İşleri Başkanlığı’nın 'Camide Çocuk Sesi Vatanımın Neşesi' sloganıyla başlattığı bu yıl ki yaz kurslarına ülkenin her tarafında yoğun bir katılım oluyor. Doğu ve Güneydoğuda teröristlerin tahrip ettiği camiler ve Kur’an kursları, şimdi çocuklarla şenlendi.

Tadilatı tamamlanan camilerde de yaz Kur'an kurslarına ilgi yoğun

Terör saldırılarının ardından zarar gören camii ve Kur'an kurslarının tadilatı bitince Hakkari Yüksekova'da camiler çocuk cıvıltıları ile doldu. Yürütülen başarılı operasyonlarla bölge terörden temizlendi ve 23 camii ve 174 Kur'an kursu tadilattan geçirilerek ibadete ve eğitime açıldı.

Hakkari’de yürütülen “Kardeş Camii” projesi de hasar görmüş camilerin tamiratında ve ihtiyaçlarının giderilmesinde katkı sağladı; "Biz doğusuyla batısıyla kuzeyiyle güneyiyle biriz kardeşiz beraberiz bunu da bu kardeş camii projemiz bize en güzel şekilde hissettirdi."

Şimdi o camilerde yetişkinler özgürce ibadet ediyor, çocuklar 'Yaz Kur'an Kurslarında' eğitim alıyor. Yüksekovadaki kurslara katılım ise oldukça yüksek. 6 bine yakın öğrenci şu anda 'Yaz Kur'an Kurslarında' eğitim görüyor. 

Yaz Kur’an kurslarına gelen çocuklar eğitimlerden de eğitmenlerinden de oldukça memnun.