Hatibin Kum Saati'nde Final Heyecanı...

18 Nisan 2020 Cumartesi
Hatibin Kum Saati'nde Final Heyecanı...

Hatibin Kum Saati'nde Final Heyecanı...

 
Diyanet TV’nin “Umre Ödüllü Münazara Yarışması”nda finale gelindi. Teknoloji, kültür, sanat gibi birçok konunun münazara edildiği programda, bu akşam ve yarın yapılacak final münazaralarındaki iki kategoride 'Umre Ödülü'nü kazanan takımlar belli olacak. Ödül törenine Diyanet İşleri Başkanı Prof.Dr.Ali Erbaş ve Dini Yayınlar Genel Müdürü Dr.Fatih Kurt katılacak.
 
Bu akşam ekranlara gelecek kızlar kategorisindeki finalde Hatay Hz. Ayşe Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi ve Çanakkale Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri yarışacakken yarın akşam ekranlara gelecek erkekler kategorisindeki finalde Konya Uluslararası Mevlana Anadolu İmam Hatip ve Rize Kaptan Ahmet Erdoğan Anadolu İmam Hatip Lisesi yarışacak.
 
İzleyenler tarafından büyük beğeni toplayan programda, ön elemeyi geçen 32 takım ikna becerilerini sergiledi. Başarılı olan takımlar jüri seçimleriyle bir üst tura çıkmaya hak kazandı.
 
Hafta sonu ekranlara gelen İmam Hatip liseleri arası münazara yarışmasında takımlar farklı konuları münazara ederek Umre ödülünü kazanmak için yarıştılar. Televizyon tarihinde ilk kez yapılan İmam Hatip liseleri arası münazara yarışmasının jürisinde Beşiktaş Müftülüğü Baş Vaizi İsmail Özelbaş, Milli Eğitim Bakanlığı Uzmanı Abdullah Cevizci, Tiyatro ve sinema yazarı Ayşe Şahinboy Doğan ve Yapımcı-Sunucu Selman Tuna bulunuyor.
 
“Hatibin Kum Saati” bu akşam saat 22.00’de Diyanet TV’de…