'Ramazan İklimini Diyanet TV ile evlerimize taşıyacağız'

18 Nisan 2020 Cumartesi
'Ramazan İklimini Diyanet TV ile evlerimize taşıyacağız'

'Ramazan İklimini Diyanet TV ile evlerimize taşıyacağız'

 
Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, katıldığı 'İyilik Vakti' programında yaptığı açıklamada Ramazan iklimini evlere taşıma noktasında Diyanet TV'nin önemine işaret etti. Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, Diyanet TV'nin Ramazan ayı için hazırladığı özel programlara dikkat çekerek Müslümanları, Ramazan iklimini evlere taşımak için ekran başına davet etti.
 
Koronavirüs salgını tedbirleri kapsamında Cami ve mescitlerde namaza ara verilmesinin ardından Diyanet TV'nin cami ikliminin yaşatılmasında önemli bir iletişim vasıtası olduğunu ifade eden Başkan Erbaş, 'Diyanet TV'miz şu anda en önemli iletişim ve irşad vasıtamızdır. Vaaz ve irşad noktasında, Diyanet Televizyonumuzu çok iyi şekilde kullanacağız.' ifadelerini kullandı.
 
'Ramazan İklimini Diyanet TV ile evlerimize taşıyacağız'
 
Bugün, bütün illerimize bir genelge gönderdik.  Dijital ortamdan istifade ederek milletimize ulaşmaya çalışıyoruz. Teknolojiyi iyi kullanmamız lazım, Dualarımız, camilerden salalar devam edecek. Cuma hutbelerimiz  devam edecek. Diyanet TV'den Cuma Hutbelerini bütün Müslüman kardeşlerimizin dinlemesini tavsiye ediyorum. 
 
Diyanet TV'miz şu anda en önemli iletişim vasıtamız...
 
Bin yıldır bu coğrafyada Cuma namazlarına devam edilmiştir. Asırlardır Cuma namazının kılınmadığı olmamıştır. Bunu, ilk defa şu anda yaşıyoruz. Diyanet TV'miz şu anda en önemli iletişim vasıtamız, en önemli irşad vasıtamızdır. Vaaz ve irşad noktasında Diyanet Televizyonumuzu çok iyi şekilde kullanacağız. 
 
Milletimizi, Diyanet TV'yi izlemeye davete ediyoruz
 
Tesbihatımızı ve sohbetlerimizi Diyanet TV'de yapıyoruz.  Vaazlarımızı veriyoruz. Her gün sahur ve iftar programımız olacak. Milletimizi televizyonlarının başına bekliyoruz. Diyanet Televiyonumuzda hatim programımız olacak.