“Hayata Dokunanlar” 50 Bölümü Geride Bıraktı

2 Aralık 2019 Pazartesi
“Hayata Dokunanlar” 50 Bölümü Geride Bıraktı

“Hayata Dokunanlar” 50 Bölümü Geride Bıraktı

Diyanet TV’de yayınlanan “Hayata Dokunanlar” programı 50 bölümü geride bıraktı. Diyanet İşleri Başkanlığının başlatmış olduğu manevi rehberlik hizmetlerinin ele alındığı programda, çocuklardan gençlere, aileden topluma dini rehberliği üstlenen Diyanet İşleri Başkanlığının yürüttüğü manevi rehberlik hizmetleri, manevi danışmanların kendi dillerinden izleyiciye aktarılıyor.

Devlet yurtlarında kalan gençlerden huzur evlerindeki yaşlılara hapishanedeki mahkumlardan sevgi evlerinde kalan kimsesiz çocuklara kadar birçok insana manevi rehberlik hizmeti sağlayan Diyanet İşleri Başkanlığı faaliyetleri, “Hayata Dokunanlar” da ele alınıyor.

Programın 50. bölümünde, din görevlilerinin, toplumun birçok alanında yaptığı faaliyetlerin anlatıldığı programda, ‘Aile Dini Rehberlik Büroları’nın ailenin sağlığı ve mutluluğu için yaptığı çalışmalar ve “Diyanet Gençlik Merkezi”nin gençlere yönelik hizmetleri izleyiciye aktarıldı. 

Toplum değerlerinin gençlere manevi rehberlik hizmetleriyle aşılandığının, anlatıldığı programda, rehberlik hizmetleri kapsamında gençlerle birebir ilgilenildiği vurgulanırken, gençlere yönelik yapılan seminerler ve etkinlikler anlatıldı.

Bu akşam ekranlara gelecek bölümde ise “Aile Dini Rehberlik” çalışmaları, engellilere yönelik Kur’an Kursları ve gençlere yönelik çalışmalar anlatılacak. 

“Hayata Dokunanlar” bu akşam ve her Pazartesi saat 21.00’de Diyanet TV’de…