Hediyem Kur’an Olsun Kampanyası

9 Mart 2016 Çarşamba

Yeryüzünde hiçbir lisan Kur’ansız kalmasın sloganıyla başlatılan, Hediyem Kuran Olsun  kampanyasına ilgi her geçen gün artıyor. Gaziantep’ten 81 bin Kur’an-ı Kerim dünyanın dört bir yanındaki ihtiyaç sahiplerine hediye edildi. Kahramanmaraş’ta da Kuran kursu öğrencileri kampanyaya büyük destek verdi.

Türkiye Diyanet Vakfı Mütevelli Heyeti İkinci Başkanı Mazhar Bilgin, Hediyem Kuran Olsun kampanyasına destek olan hayırseverlere Kur’an-ı Kerim’le teşekkür etti.

Gaziantep’te Kampanyaya 81 Bin Kur’an-ı Kerim Hediye Edildi

Bilgin, 81 bin Kur’an hediye ederek kampanyaya en çok destek veren illerden biri olan Gaziantep’teydi. “Hiçbir Lisan Kur’ansız Kalmasın” sloganıyla yürütülen kampanyanın yoğun ilgi gördüğünü söyledi. Türkiye Diyanet Vakfı, Allah kelamını yurtiçi vedışındaki ihtiyaç sahiplerine ulaştırmak için yoğun çaba harcıyor.amaç, hemen her kesimden insanın Kur’an-ı Kerimi anlayarak okuması…

Bu hedefle Diyanet İşleri Başkanlığı Kuranı Kerimi farklı dillere çevirmeye devam ediyor. Şimdiye kadar yüce kitabımız 16 dile çevrildi. Mealler, Türkiye Diyanet Vakfı tarafından dünyanın dört bir yanındaki müminlere hediye ediliyor.

Kahramanmaraş’ta Kuran Kursu Öğrencileri Bin Adet Kur’an-ı Kerim Hediye Etti

Kampanyaya Kahramanmaraş da destek verdi. Dulkadiroğlu Müftülüğüne bağlı Hz. Ali Kız Kur’an Kursunda eğitim alan hanımlar,bin adet kur’an bağışında bulundu. Yardımsever kursiyerlere teşekkür belgesi verildi.