''Her Okula Bir Aile''

15 Ocak 2019 Salı

Onlar gönüllü yardım elçileri bir grup gönüllü öğretmen. "Her Okula Bir Aile" isimli projeyle 100 aileyi sevindiriyor. Ağrı’nın gönüllü bu öğretmenleri, maddi durumu kötü olan aileleri tespit edip, evlerine giderek onlara yardım ve kardeşlik elini uzatıyor. 

Doğubayazıt’da öğretmenler evleri ziyaret edip, muhtaçlara gıda ve giyecek yardımı ulaştırıyor

Ağrı Doğubayazıt’ta "Her Okula Bir Aile" çalışması, ilçede görev yapan öğretmenlerin 2 yıldır, dargelirli aileler için gerçekleştirdiği önemli bir yardımlaşma faaliyetki olarak takdir topluyor. Öğretmenler, ihtiyaç sahibi ailelere gıdadan giyeceğe kadar çeşitli yardımlarda bulunuyor.

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü organizasyonunda, önce her okul için bir ihtiyaç sahibi aile belirleniyor. Söz konusu okullarda görevli öğretmenler bu aileleri ziyaret ederek ihtiyaçlarını yerinde tespit ediyor. Ev ziyaretinin ardından gönüllü öğretmenler tarafından temin edilen yardımlar, hızlı ve düzenli şekilde ailelere ulaştırılıyor. 

Destek verilen ailelerden biri de 70 yaşındaki Emine Aylanç’tı. İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yardımcı ve Halife Yusuf İmam Hatip Ortaokulu gönüllü öğretmenleri Emine teyzemize de, ihtiyaçları doğrultusunda yardım elini uzattı. Doğubayazıt’ta yardıma muhtaç 100 ailenin yüzü güldürüldü. İlçe genelinden köylere kadar yayılan bu hayır etkinliği, İçişleri Bakanlığınca örnek projeler arasına alındı.