İslam İşbirliği Teşkilatı'ndan Fetö’yle Mücadeleye Destek

20 Ekim 2016 Perşembe
İslam İşbirliği Teşkilatı'ndan Fetö’yle Mücadeleye Destek

İslam İşbirliği Teşkilatı Fetö’yü terör örgütü olarak ilan etti. 15 temmuz darbe girişimini araştırmak üzere kurulan Meclis Araştırma Komisyonu, Genelkurmay Eski Başkanı Hilmi Özkök’ü dinledi. Fetö’nün örgüt içi haberleşme için kullandığı Bylock sistemindeki 18 milyon mesaja yönelik incelemeler sürüyor. Şimdi ekrana, Fetö ile mücadele konusunda derlediğimiz notlar geliyor… 

Özbekistan’daki Toplantıda Fetö Terör Örgütü Olarak İlan Edildi

Özbekistan’da toplanan, İslam İşbirliği Teşkilatı 43. Dışişleri Bakanları konseyi, Fetö’yü terör örgütü olarak ilan etti. Toplantıda, kanlı darbe girişimi kınanarak, Fetö’ye karşı alınan önlemler desteklendi. Taşkent’teki toplantıya katılan Dışişleri Bakanı Mevlüt çavuşoğlu, İİT’nin Fetö’yle ilgili kararını “önemli bir milat” olarak nitelendirdi. 

15 Temmuz Komisyonu, Eski Genelkurmay Başkanı Hilmi Özkök’ü Dinledi

15 temmuz’daki kalkışmayı araştırmak amacıyla kurulan meclis araştırma komisyonu çalışmalarını sürdürüyor. Komisyon bugün eski Genelkurmay Başkanı Hilmi Özkök’ü dinledi. Özkök, 2004 yılındaki Milli Güvenlik Kurulu’nda hükümeti bu yapıyla ilgili uyardıklarını söyledi.

Bylock’ta 18 Milyon Mesaj İnceleniyor

Fetullahçı Terör Örgütü'ne yönelik soruşturma kapsamında, örgüt mensuplarının haberleşmek için kullandıkları bylock programından elde edilen 18 milyon mesaja yönelik incelemeler sürüyor. İncelemelerde, bu programı kullananlar istihbarat birimlerince farklı renklerle gruplandırıldı. Renk gruplarından "kırmızı" programı indiren ve çok yoğun kullanan, "turuncu" programı indiren ve normal yoğunlukta kullanan, "mavi" ise programı indirip az kullanan örgüt üyelerini tarif ediyor.