İsrail Askerleri Filistinli Genci Kurşuna Dizdi

23 Şubat 2016 Salı

İşgal altındaki topraklarda katliam ve şiddet devam ediyor. İnsan hakları ihlallerini sürdüren İsrail askerleri bu kez genç bir filistinliyi kurşuna dizdi. Üstelik önce vurarak etkisiz hale getirdi, sonra da defalarca ateş etti. Talihsiz gencin cenazesi yüzlerce Filistinli tarafından son yolculuğuna uğurlandı.

İsrail askerleri filistinli genci işte böyle kurşuna dizdi. Olay kudüs'teki bir geçiş noktasında yaşandı. 16 yaşındaki filistinli Kusay Ebu Er-Rab’ın İsrail polisine bıçakla saldırdığı öne sürüldü.

İddialara göre İsrail askerleri olay sonrası kaçmaya çalışan filistinli genci önce vurarak etkisiz hale getirdi. Daha sonra da yere yığılan genç askerlerce kurşun yağmuruna tutuldu. Gencin üzerine defalarca ateş edildi. Olayın ardından İsrail askerleri gencin cenazesine bir süre alıkoydu. Sonra da Filistin tarafına teslim etti. 

Kurşuna Dizilen Filistinli Gencin Cenazesi Batı Şeria’da Toprağa Verildi

Gencin cenazesini yüzlerce filistinli karşıladı, daha sonra da tekbirlerle sloganlarla son yolculuğuna uğurladı. Filistinli genç Batı Şeria'nın Cenin kentindeki Katabiye Beldesi Mezarlığı'na defnedildi.