İsrail Uçakları Gazze’yi Bombaladı

13 Ekim 2015 Salı

İsrail Gazze’ye hava saldırısı düzenledi… Batı Şeria ve Kudüs'teki ihlalleri protesto için gerçekleştirilen gösterilerdede İsrail polisi filistinlilere ateş açtı. Ekim ayı başından bu yana katledilen filistinlilerin sayısı 25’e yükseldi.

Gerginliğin fitili yahudi yerleşimcilerin, ağustos ayı başlarında Nablus'ta filistinli bir ailenin evini kundaklamasıyla ateşlendi; yahudi bayramlarında Mescid-i Aksa'da arttırılan baskınlar sonrası ölümcül saldırılar peşpeşe geldi.

Ekim Ayı Başından Bu Yana Öldürülen Filistinlilerin Sayısı 25’e Yükseldi

Ekim ayı başından bu yana İsrail'in saldırılarında hayatını kaybedenlerin sayısı 25'e yükseldi. Öldürülen filistinlilerin arasında 13 yaşındaki çocuklar ve hatta bebekler de bulunuyor. İsrail son dönemde Batı Şeria ve Kudüs'teki ihlallerini protesto eden filistinlilere ateş açıyor; kimi zaman da Gazze’ye düzenlediği hava saldırılarıyla uykudaki filistinlilerin evlerini başlarına yıkıyor. 

Bombardımanda 2 Yaşındaki Filistinli Rahaf ve Hamile Annesi de Can Verdi

İsrail, son üç günde Gazze’ye yağdırdığı bombalarla 11 filistinlinin ölümüne sebep oldu, 200 filistinliyi de yaraladı. Bombardımanda hayatını kaybedenlerin 4’ü çocuktu. Gazze'nin güneyini hedef alan son hava saldırısında ise, 2 yaşındaki Rahaf Hassan, beş aylık hamile annesinin yanında enkaz altında can verdi. 

İsrail uçakları gece saat 2’de Gazze’deki sivilleri bombalamaya başladı, annesinin yanında uyuyan 2 yaşındaki filistinli Rahaf, evlerine isabet eden bombayla öldürüldü. Rahaf’ın annesi ve doğacak kardeşi de İsrail bombardımanında can verdi. Saldırının kurbanı Rahaf Hassan için Gazze'nin En-Nuseyrat Mülteci kampı'nda cenaze töreni düzenlendi.