İstanbul 29 Mayıs Üniversitesi, öğrencilerini bekliyor...

22 Temmuz 2022 Cuma
İstanbul 29 Mayıs Üniversitesi, öğrencilerini bekliyor...

İstanbul 29 Mayıs Üniversitesi, öğrencilerini bekliyor... 

Diyanet TV'de ekranlara gelen "Günün Bereketi" programına İstanbul 29 Mayıs Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Sinanoğlu konuk oldu.

Üniversitenin imkanlarını ve burs olanaklarını Diyanet TV'ye anlatan Sinanoğlu, "Türkiye Diyanet Vakfı başarıyı ödüllendiriyor" ifadelerine yer verdi. 

İstanbul 29 Mayıs Üniversitesinin araştırma merkezlerinde sunulan eğitimlerle yabancı dil noktasında da donanımlı mezunlar verdiğine dikkat çeken Rektör Sinanoğlu "Mezunlarımız lisansüstü sınavlarında ve araştırma görevlisi sınavlarında çok başarılı oluyorlar." dedi.

"Türkiye Diyanet Vakfı başarıyı ödüllendiriyor" diyen Sinanoğlu, şöyle konuştu:

Programlarımıza burs ile yerleşen öğrencilerimiz için yurt imkanlarımız mevcut. Yüzde 50 kontenjanlarımızda detaylı incelendiği zaman tercih koşuluna göre daha fazla indirim alabilmekteler. Üniversitemize ziyarete bekliyoruz. Ziyaret edemezlerse Çağrı Merkezimizdeki idari ve akademik personelimizle görüşmeliler. Bu manada Türkiye Diyanet Vakfı başarıyı ödüllendiriyor. 

"Üniversite misyonumuz öncelikle eğitim." ifadelerini kullanan Sinanoğlu, şöyle devam etti:

"Üniversite misyonumuz öncelikle eğitim. Üniversitemizin çeşitli araştırma merkezleri var. Orada farklı dilleri öğrenme imkanları var. Düzenli programlar uygulayabiliyorlar. Kendi öğrencilerimize haliyle bu imkanları açıyoruz. Öğrencilerimiz, lisans eğitiminin ötesinde daha farklı bir donanımla mezun oluyorlar. Mezunlarımız lisansüstü sınavlarımızda çok başarılı oluyorlar. Yabancı dil problemleri olmuyor. Mezunlarımız, ülkemiz genelinde araştırma görevlisi sınavlarında çok başarılılar. YÖK raporları ve bağımsız kuruluşların raporlarından üniversitemizin istikrarlı bir başarı seviyesi yakalamış durumda. İyi yolda ilerliyor ve başarılı işler yapılıyor." 

"Günün Bereketi" hafta içi her gün saat 10.30'da Diyanet TV'de...