İstanbul Kağıthane’de 'Cami-Gençlik Buluşması'

9 Ocak 2018 Salı

Diyanet İşleri Başkanlığı'nın düzenlediği Cami-Gençlik buluşmaları yurt genelinde büyük bir katılımla devam ediyor. Bu buluşmaların adreslerinden biri de İstanbul Kâğıthane’deki Aydınlar Camii'ydi. Yaklaşık 3 bin kişi sabah namazında buluştu. Buluşmaya İstanbul Müftüsü Hasan Kamil Yılmaz da katıldı.

Kadın, Erkek, Çocuk, Genç, Yaşlı 3 Bin Kişi Sabah Namazında Saf Tuttu
 
Diyanet İşleri Başkanlığı'nca başlatılan “Cami-Gençlik Buluşmaları” kapsamında, İstanbul Kâğıthane’deki Aydınlar Camii'nde yaklaşık 3 bin kişi sabah namazında buluştu. Kadın-erkek, çocuk- genç-yaşlı hep birlikte saf tuttu. Cami içinde yer bulamayan vatandaşlar ise namazlarını cami avlusunda kıldı. Yaklaşık 3 bin kişinin katıldığı Cami-Gençlik Buluşması'na İstanbul Müftüsü Prof. Dr. Hasan Kamil Yılmaz da katıldı.

Yılmaz: Din Hizmeti Gönüllülük Esasıyla Olur, Din Aşktır, Din Heyecandır, Din Coşkudur

İstanbul Müftüsü Yılmaz, katılanların sayısının gün geçtikçe arttığını söyledi.

 “Birlikte ibadet etmek, omuzların birbirine değmesi, kalplerinin birlikte atması insanları heyecanlandırıyor. on küsur haftadan beri bunu yapıyoruz ve her hafta sayının giderek arttığını görüyoruz.”  Çocukların camilere gelmek için ailelerini zorladıklarını yılmaz, tersi bir duruma öncelikle kendilerinin karşı olduğunu dile getirdi.

Yılmaz: Çocukların Camiye Zorla Getirilmesine Öncelikle Biz Karşı Çıkarız

“Kendi arzu ve isteği ile olması gereken bir şey. O zaman anlam ifade ediyor. Arzusuz ve isteksiz geldiğinde namaz kılmaz, kılsa namazı namaza benzemez. Onun için asla. Başta buna biz karşı çıkarız. Biz sadece duyuruyoruz. Biz severek geliyoruz. Oğlum da severek geliyor hatta dahası çocuğum bazen beni teşvik ediyor camiye gelmek için hadi baba diye.”

Namazın ardından vatandaşlara çorba ikram edildi.