İyilikte Yarışan Sınıflar

2 Kasım 2018 Cuma

Çalışmanın adı  "iyilikte yarışan sınıflar" peki nasıl ve hangi konuda yapılıyor o yarış? Cevabını da verelim; öğrenciler dünyanın öbür ucundaki kimsesiz yetimlere destek olmak için yarışıyor. Bu uluslararası programda Türkiye’den 1 milyonu aşkın öğrenci, farklı ülkelerde 20 binden fazla yetime hamilik yapıyor.

Yetim kardeşlerinin ellerinden tutabilmk için iyilikte yarışıyorlar. İhh İnsani Yardım Vakfı'nın "iyilikte yarışan sınıflar" projesiyle bu yıl 1 milyonu aşkın öğrenci, 20 binden fazla yetime hamilik yapıyor; "Öğrencilerimizin belkide hiç adını dahi duymadığı coğrafyalardaki kardeşlerine sırf insan olmaları gerçeğinden hareketle onlarla aynı potada buluşmalarından daha güzel bir duygu olamaz."

Güngören İmam Hatip Ortaokulu mağdur coğrafyalarda 41 yetimin hamiliğini yapıyor

Öğrenciler "her sınıfın bir yetim kardeşi var” sloganıyla verdikleri destekle yetim kardeşlerine bir nebzede olsa destek olmanın mutluluğunu yaşıyor. Dünyanın dört bir yanına hayır elini uzatan bu programa katılan okullardan biri de İstanbul Güngören İmam Hatip Ortaokulu. Bu okulun öğrencileri farklı ülkelerde 41 yetime kardeşlik yaparak onların aylık ihtiyaçlarını karşılıyor.

Ayrıca vakfın yetim sponsorluk sistemi ile 54 ülkede yaklaşık 95 bin yetim çocuğun her ay düzenli olarak bakımı sağlanıyor. Türk hayırseverler vakıfla temasa geçerek bir yetimin bu anlamdaki bakım masraflarını karşılıyor.