Kayserili Hayırsever Bir İşadamı, Diyarbakır’a Kur’an Kursu Yaptırıyor

12 Ekim 2018 Cuma

Diyarbakır'ın Kayapınar ilçesinde yaptırılacak olan Kur'an kursu binasının temeli, Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Burhan İşliyen tarafından atıldı. Bu törenin özel bir yanı vardı.  Zira, Kur’an kursu’nu yaptıran hayırsever, Kayserili bir işadamıydı.

Temelini Burhan İşliyen attı

Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Dr. Burhan İşliyen, Diyarbakır'ın Kayapınar ilçesinde yaptırılacak olan Kur'an kursu’nun, temel atma törenine katıldı; “Temelini brlikte attık. Ben bundan sonra aradan çekiliyorum. Kayseri müftümüzle Diyarbakır müftümüzle inşallah inşaatı bir an önce tamamlayacağız Diyarbakır’ımızın çocuklarına kızına erkeğine yavrularımıza hizmet edecek manevi değerleri Kuranı edebi öğretme konusunda katkı sağlayacak inşallah."

Kur’an kursunun Kayserili hayırsever bir iş adamı tarafından yapılacak olması ayrı bir güzellikti. Bu nedenle törene, Diyarbakır İl Müftüsü Yavuz Selim Karabayır’ın yanısıra Kayseri Müftüsü Şahin Güven de katıldı; "Burada Diyarbakırımıza Kayseri olarak katkı sağlayacağız. Diyarbakır'daki evlatlarımıza hizmet özellikle de 4-6 yaş Kuran kursuna hizmet etmek için böyle bir yerin temelini attık. Yüce mevla bir an önce tamamlayıp açmayı nasip etsin."

Desteğinden dolayı hayırsever işadamına teşekkür ifade edildi. Konuşmaların ardından Diyanet İşleri Başkanlığı Mushafları İnceleme ve Kıraat Kurulu Başkanı Hafız Osman Şahin'in okuduğu dualarla Kur'an kursu binasına ilk harç kondu. 

Temelini burhan işliyen attı

Kayserili hayırsever bir işadamı, diyarbakır’a kur’an kursu yaptırıyor

 

İsimkj: dr. Burhan işliyen - diyanet işleri başkan yardımcısı

               şahin güven - kayseri müftüsü