Köy Korucularından 'Kararlılık' Mesajı

26 Eylül 2016 Pazartesi
Köy Korucularından 'Kararlılık' Mesajı

Terör örgütü PKK son zamanlarda, korku salmak ve yıldırmak için köy korucularını hedef alan saldırılar gerçekleştirdi. Ancak, bu saldırılar köy korucularını teröre karşı vatan mücadelesi yapmaktan vazgeçiremedi. Siirt’te biraraya gelen köy korucuları, bakın hangi mesajları verdi. 

"Biz köy korucuları olarak hiçbir zaman hangi terör örgütü olursa olsun FETÖ olsun DAEŞ olsun PKK olsun PYD olsun ne olursa olsun bütün terörörgütlerine karşı mücadele edeceğiz."

'Terör Tamamen Son Bulana Kadar Mücadelemiz Sürecek'

Çok sayıda köy korucusunun da şehit düştüğü terör saldırıları onları yıldırmadı. Siirt’te biraraya gelen korucular, terör örgütleriyle mücadelede kararlılık mesajı verdi.; "Ne gerekirse yapacağız canımızın pahasına olursa da bunun kesinlikle geri adım atmayacağımızı herkes bilsin. Askere gelen kurşun bize gelsin onlara gelmesin biz kendimizi onlar için feda ediyoruz ve feda etmeye de hazırız. Son terörist ölene kadar da mücadelemiz devam edecek biz hükümetin bu operasyonlarına destekliyoruz sonuna kadar arkasındayız devletimiz milletimiz bize ne emrederse vatan mücadelesi için her zaman biz hazırız…"

Korucular, PKK terör örgütünün kesinlikle kürtlerin temsilcisi olmadığını vurguladı. Teröristlere karşı güvenlik güçleriyle omuz omuza mücadele veren köy korucuları PKK’nın kürtlere karşı oluşturulmuş bir tuzak olduğunu ifade etti.