Külliye’de Tarihi Zirve

26 Temmuz 2016 Salı
Külliye’de Tarihi Zirve

15 temmuz’da milletçe kanlı bir kalkışmaya şahit olduk, şehitler verdik. Hastanelerimiz, darbeye direnen gazilerimizle doldu; ancak, bu süreçte milli birlik ve beraberlik adına olumlu gelişmeler de yaşadık ve hala yaşıyoruz. Meydanlardaki kardeşlik tablosu, siyasette de yankı buldu. Beştepe’deki külliye tarihi bir görüşmeye sahne oldu. Cumhrubaşkanı Erdoğan, Başbakan Yıldırım, CHP lideri Kılıçdaroğlu ve MHP lideri Bahçeli’yle biraraya geldi. Zirvede, hain darbe girişimi ve bundan sonra neler yapılması gerektiği konuşuldu. 

Bu tarihi fotoğraf, Cumhurbaşkanlığı külliyesinden yansıdı. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Külliye’de Yıldırım, Kılıçdaroğlu ve Bahçeli’yi ağırladı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve MHP lideri Devlet Bahçeli’nin araçları, Beştepe’deki Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nden ilk kez girdi. 15 Temmuz darbe girişimi sonrası siyasi alanda gözlenen milli birlik havası, tarihi bir zirveyi de beraberinde getirdi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Binali Yıldırım’la birlikte Kılıçdaroğlu ve Bahçeli’yi Külliye’de ağırladı.

Tarihi görüşme, Erdoğan’ın daveti üzerine gerçekleştirildi. Cumhurbaşkanının; hem darbe karşısındaki kararlı tutumları sebebiyle teşekkür etmek, hem de son gelişmeleri değerlendirip önerilerini almak üzere liderleri külliyeye davet etti. 

Tarihi zirvenin ardından ise Bakanlar Kurulu toplandı. Külliye’de gerçekleştirilen zirveye Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlık ediyor.