Kur’an Kursu Öğrencilerinin Piknik Keyfi

12 Temmuz 2018 Perşembe
Kur’an Kursu Öğrencilerinin Piknik Keyfi

Osmaniye’de yatılı yaz Kur'an kurslarında eğitim gören öğrenciler tatili hem eğlenerek hem de öğrenerek geçiriyor. Günün yarısını eğitimle geçiren kursiyerler, sosyal etkinliklerle de stres atıyor.

Osmaniye Kadirli’deki yatılı öğrenciler doğayla içiçe eğlenceli bir gün geçirdi

Çuval yarışı yaptılar. Dini bilgileri oyunlar oynayarak öğrendiler. Osmaniye’nin Kadirli ilçesinde yaz Kur’an kurslarında yatılı eğitim gören 200 öğrenci tatili doyasıya eğlenerek ve öğrenerek geçriyor. Hafta içi Kur'an-ı Kerim, ilmihal, siyer, tefsir ve değerler eğitimi alan öğrenciler hafta sonu da piknikte stres atıyorlar;

"Kur'an-ı Kerim dini bilgiler siyer ilmihal bilgileri ahlak bilgisi ibadetler olarak öğretiyoruz. Her haftanın çarşamba günü çocuklarımızı havuza götürüyoruz onları orda eğlendiriyoruz perşembe günü halı sahaya götürüyoruz. Haftada bir gün güzel dini bilgiler seyrettiriyoruz çocuklarımıza ve her son saatte de kitap okuma programımız var."

Öğrenciler, hocalarıyla birlikte sabahın erken saatlerinde Kahramanmaraş’taki Başkonuş yaylasına çıktılar. Doğayla içiçe eğlenceli bir gün geçirdiler. Halat çekme oyunu oynadılar. Kaşıkla yumurta taşıdılar;

"Gençlerimiz bizim geleceğimiz. Onlarla iletişim bizim için çok önemli. Bu yüzden onlar dinini öğrenirken eğlenmelerini de istiyoruz. Eğlenerek öğrenilen şeyler zihinde kalıcı olur. Biliyoruz severek yapılan şeyler kalıcı olur. Biz de bunun için yavrularımızla yaptığımız etkinliklerde onları mutlu edecek etkinliklerle birlikte eğitimimizi vermeye gayret ediyoruz."

Her pikniğin olmazsa olmazı mangalda pişirilen yiyecekler yediler. Bu eğlenceli gün çocukların motivasyonunu artırmaya yetti.