''Kur’an'dan İnfak Ayetleri'' İzleyiciyle Buluştu

8 Mayıs 2019 Çarşamba
''Kur’an'dan İnfak Ayetleri'' İzleyiciyle Buluştu

“Kur’an’dan İnfak Ayetleri” izleyiciyle buluştu…

Diyanet TV’de “Kur’an’dan İnfak Ayetleri” izleyici ile buluştu. Her bölümünde infak ile ilgili farklı bir ayetin anlamının izleyicilere kapsamlı bir şekilde anlatılacağı programın ilk bölümü yayınlandı.

Dini Yayınlar Genel Müdürü Dr. Fatih Kurt “Kur’an’dan İnfak Ayetleri” programının ilk bölümünde Bakara suresinin içerisinde infakla ilgili olan bir ayeti konu aldı.

Yüce Rabbimiz bizlere bedeni ve mali ibadetler yüklediğini belirterek sözlerine başlayan Kurt,” Bizlerden istenilen talep edilen ibadetler arasında infak vardır. Yüce kitabımızda yaklaşık 70 kadar ayeti kerimede Cehab-ı Allah infak kavramını farklı boyutlarıyla bizlerin dikkatine sunmuştur. “dedi.

İnfak ayetleri hakkında bilgi veren Kurt, “Bakara suresinin hemen başında Yüce Rabbimiz sakınarak dikkatle hayatını sürdüren kimseler o kimselerdir ki onlar gaybe inanırlar, namazı dosdoğru kılarlar ve kendilerine rızık olarak verdiğimizden de Allah yolunda harcarlar. Ayeti kerimeye baktığımızda Allah bizim için gayb olan aleme inanmayı sakınarak yaşamanın ilk şartı olarak zikretmektedir. Ardından namaz ibadetinin önemine vurgu yapmıştır. Üçüncü olarak da bize muttaki olmanın takva sahibi olmanın bir şartı olarak Allah’ın verdiği malı Allah yolunda harcamayı zikretmiştir. ”diye konuştu.

“Kur’an’dan İnfak Ayetleri” ramazan boyunca Diyanet TV’de.