Kur'an-ı Kerim'i Güzel Okuma Yarışması Finali Yapıldı

10 Temmuz 2019 Çarşamba
Kur'an-ı Kerim'i Güzel Okuma Yarışması Finali Yapıldı

Kur'an-ı Kerim'i Güzel Okuma Yarışması Finali Yapıldı…

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından her yıl düzenlenen Kur’an-ı Kerim’i güzel okuma yarışmasının bu yılki birincisi belli oldu. Bitlis'in Ahlat ilçesi Abdurrahman Gazi Yatılı Erkek Hafızlık Kur'an Kursu öğrencisi Doğukan Yeğin Türkiye birinci oldu.

Kütahya'da düzenlenen Kur'an-ı Kerim'i Güzel Okuma Yarışması Erkekler Türkiye Finaline 7 bölgede düzenlenen yarışmalarda birinci olan öğrenciler katıldı. Yarışmada Türkiye birincisi olan Doğukan Yeğin'i, Abdurrahman Gazi Yatılı Erkek Hafızlık Kur'an Kursu'nda ziyaret eden Ahlat İlçe Müftüsü Orhan İmamoğlu, başarısından dolayı tebrik etti. 

Programda konuşan Müftü İmamoğlu, “Diyanet İşleri Başkanlığımız tarafından her yıl Türkiye genelinde gündüzlü Kur'an kursları ile hafızlık okullarımızın temel eğitim sınıfları arasındaki öğrencilerimiz arasında Kur'an-ı güzel okuma yarışması düzenlenmektedir. Bu yıl düzenlenen yarışmada öğrencimiz Doğukan, önce ilçemizdeki Kur'an kursları arasında düzenlenen yarışmada birinci oldu. Daha sonra Bitlis genelinde de birinciliği elde ederek Siirt bölge yarışmasına katılmaya hak kazandı. Ardından Ankara'da düzenlenen final elemelerine katılmaya hak kazandı. Buradaki ön elemeden de başarılı bir sonuç alan öğrencimiz, Kütahya'da düzenlenen Türkiye finaline katıldı. Burada da birincilik elde eden öğrencimiz, gerek bizleri gerekse Ahlatlıları gururlandırdı. Hafız adayı olan öğrencilerimize başarılar dilerken birinci olan öğrencimizi de özellikle tebrik ediyorum. Kurs hocamız Ali Yıldırım’a kursumuz ve öğrencilerimiz üzerindeki emeklerinden dolayı teşekkür ediyorum.” dedi.

Yarışmada İzmir Karabağlar Kestanepazarı Hatay Kur’an Kursu öğrencisi Ömer Baydar ikinciliği alırken, Gaziantep Şahinbey Hoşgör Yeditepe Erkek Kur’an Kursu öğrencisi Mehmet Hakan Doğan ise üçüncülüğü alan öğrenci oldu. Yarışma sonrası dereceye giren öğrencilere ödülleri takdim edilirken yarışmaya katılan tüm öğrencilere Diyanet İşleri Başkanlığınca çeşitli hediyeler verildi.