Yaz Kur’an Kurslarında Çocuklar Hem Eğleniyor Hem Öğreniyorlar

10 Temmuz 2019 Çarşamba
Yaz Kur’an Kurslarında Çocuklar Hem Eğleniyor Hem Öğreniyorlar

Yaz Kur’an Kurslarında Çocuklar Hem Eğleniyor Hem Öğreniyorlar…

Yaz Kur’an kursları yurdun dört bir yanında büyük bir heyecan ve katılımla devam ediyor. Okulların tatile girmesiyle birlikte düzenlenen kurslarda çocuklar hem öğreniyor hem de eğlenceli vakit geçiriyorlar.

‘Camiler Çocuk Dolsun Ahlakı Kur’an Olsun’ sloganıyla başlatılan kurslara yurt genelinde çocuklar büyük ilgi gösterdiler. Kur’an-ı Kerim ve dini eğitimlere katılan çocukların eğitim dışındaki zamanlarda eğlenceli vakit geçirebilmesi için kurslarda etkinlikler de yapılıyor.

Ülke genelinde yaz Kur’an kurslarında din görevlileri öğrencileri camiye alıştırmak, sevdirmek ve yüce dinimizin esaslarını öğretmek için çeşitli etkinlikler düzenliyorlar. Öğrenciler, Kur’an-ı Kerim’in yanı sıra, Peygamber Efendimizin hayatı, ibadet ve ahlak konularında eğitim alıyorlar.

Sadece kurs saatlerinde değil günün her saatinde camiye gelen öğrenciler, masa tenisi oynuyor ve Hacivat-Karagöz gösterileri izliyorlar. Din görevlileri ile basketbol, futbol ve satranç oynayan öğrenciler musiki, ebru ve hat sanatlarında da eğitim alabiliyorlar.

Aktiviteler öğrencilerin, motivasyonunu artırıyor, ezber yaparken performanslarını yükseltiyor. Dersini erken bitiren, ezberini zamanında tamamlayanlara, daha geniş oyun oynama zamanı tanınıyor.

İki dönem halinde günde üç saat olmak üzere 8 hafta devam edecek olan yaz Kur’an kursları, Birinci dönemi 17 Haziran - 12 Temmuz, ikinci dönemi ise 15 Temmuz - 9 Ağustos'ta uygulanacak.