Mevlid-i Nebi’ye Veda

28 Kasım 2018 Çarşamba

Geçtiğimiz hafta boyunca, Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından “Peygamber Efendimiz ve Gençlik” temasıyla yoğun etkinliklerle idrak edilen Mevlid-i Nebi haftası, sona erdi. İzmir’de kapanış programı düzenlendi. Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Dr. Burhan İşliyen, gençlere ve ailelere tavsiyelerini bir kez daha hatırlattı. Peygamber ahlakına bağlılığın önemini anlattı.

Diyanet İşleri Başkanlığı’nca İzmir’de kapanış programı düzenlendi

Veda programına katılan Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Dr. Burhan İşliyen, bir kez daha tavsiye ve uyarıları hatırlattı. Gençlerin peygamber ahlakına bağlılığının önemini anlattı. “Hz. Hacer annemizin oğlu İsmail ile yaşadığı çaresizliği anlatarak çocuklarımıza daha çok sahip çıkmalıyız” dedi.

Peygamberimize olan sevginin ifadesinin yeterliği olmadığını belirtti. Güzel ahlak ve ibadet etmenin önemini belirtti; “Gayret etmek gerekiyor yani sevginin içini itaatle ittibayla güzel ahlakla ibadetle doldurmak gerekiyor Cenabı Hak bu tür etkinlikerin efendimize sevgimizin kuvvetlenmesine içinin itaatle ittibayla vesile olmasını nasip etsin." 

Programda peygamber sevdalıları, okunan Kur’anı Kerim ve ilahilerle Mevlid-i Nebi haftasına veda etti.