Millet Nöbette

25 Temmuz 2016 Pazartesi
Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ikinci bir talimata kadar demokrasi nöbetine devam edilmesi çağrısına millet, gönülden, karşılık veriyor. Mesai sonrasında insanlar bulundukları illerin meydanlarına akın ediyor.millet, sabahın ilk ışıklarına kadar ellerinde Türk bayraklarıyla, iradesine sahip çıkıyor.
 

"Ben milletime çağrıda bulunuyorum, ikinci bir talimata kadar sakın bu meydanları boş bırakmayın."

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “demokrasi nöbetine devam” dedi, vatandaşlar meydanları doldurmaya devam etti. Türkiye’nin dört bir yanında mesai sonrası toplanan milyonlar, ellerindeki türk bayraklarıyla milli iradesine sahip çıkmaya devam etti.kırmızı beyaz renklere bürünen kentlerin tamamından aynı manzaralar yansıdı.
 
 
Vatandaşlar dün gece de Cumhurbaşkanlığı Külliyesinin önüne giderek darbe karşıtı duruşunu sürdürdü. Bu genç çift de en mutlu günlerinde demokrasi nöbetini terk etmek istemedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, külliyeye gelen gelin ve damadı kabul etti. Erdoğan onlarla hatıra fotoğrafı da çektirdi.
 
 
Türk ordusunun şerefli bir mensubu olan Astsubay Kıdemli Başçavuş Tuncay Doğancı, Giresun’da Cumhurbaşkanın çağrısı üzerine milletle nöbet tuttu.
 
 
Doğanşehir ilçesinde halkla beraber darbeye karşı koyan asker “şehitler ölmez” adlı şarkıyı söyledi. Vatandaşlar askerin tavrı karşısında duygusal anlar yaşadı.
 

Irak Kerkük’te 15 Temmuz Şehitleri İçin Gıyabi Cenaze Namazı Kılındı

 
Iraklı Türkmenlerin kalbi de Türkiye için atıyor. Kerkük’te Fetullahçı Terör Örgütü'nün darbe girişimini önlemek isterken hayatını kaybedenler için gıyabi cenaze namazı kılındı.