Minik Emirhan’ın Koruyucu Ailesi

6 Temmuz 2018 Cuma

Konya'da yaşayan 2 çocuk sahibi keçeci çifti, bir yandan da koruyucu aile olmaya karar verdi. Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğüne başvurarak, gelişim geriliği yaşayan 2 yaşındaki Emirhan'ı kanatları altına aldılar. Onların sevgisi ve ilgisi öyle güzel bir sonuç verdi ki, minik Emirhan’ın yüzde 70 gelişime ulaşması sağlandı.

Emirhan’ın koruyucu ailesinin sevgisi ve ilgisi gelişim geriliğinde %70 ilerleme sağlattı

Bir anda karar verdiler bir hayatı değiştirdiler. Konya'da yaşayan Hüseyin ve Öznur Keçeci çifti,  minik bir yüreğe kol-kanat germeye karar verdi. Geçtiğimiz yıl, Aile ve Sosyal Politikalar bakanlığına başvurdular. 7 ay sonra 2 yaşındaki Emirhan’ı kucaklarına aldılar.

"Yukarda sevgi evi var oraya gittik Emirhan'ı bize getirdiler. Dediler size bu çocuğu vereceğiz. 15 gün misafirlik süreci başladı. Biz aile olarak 3 günde alıştık Emirhana. Kendi çocuğumuz gibi alıştık diyebilrim."

Emirhan’ın bazı sorunları vardı. Gelişim geriliği sebebiyle konuşamıyor, çevresine tepki vermiyordu. Eve ilk geldiğinde sese tepki vermeyen, ağlayan, hırçın bir çocuktu.  Emirhan’ın koruyucu ailesi olan Keçeci çifti, sadece korumakla kalmadı sevgileriyle onda önemli gelişmelere vesile oldu. Emirhan'ın sağlığına kavuşmasında yol katedebilmesi için büyük çaba sarf eden Keçeci ailesi, gösterdikleri ilgiyle minik çocuğun yüzde 70 gelişim kaydetmesini sağladı.

Hüseyin ve Öznur Keçeci çiftinin, hiçbir beklenti içine girmeden üstelik müthiş bir özveri örneği göstererek yaptıkları bu fedakarlığın nedenini ifade edişleri de, ayrıca takdir edilecek bir durumdu.