Muhammedül Emin Yatılı Hafızlık Kız Kur’an Kursu’nun Açılışı

2 Ocak 2018 Salı
Muhammedül Emin Yatılı Hafızlık Kız Kur’an Kursu’nun Açılışı

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Niğde’de yapımı tamamlanan Muhammedül Emin Yatılı Hafızlık Kız Kur’an Kursu’nun açılışını yaptı.

 
Açılışta yaptığı konuşmada Kur’an eğitiminin önemine dikkat çeken Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, yaygın din eğitiminin gelişerek devam edeceğini belirtti.
 
Diyanet İşleri Başkanlığı olarak doğru din eğitiminin üzerinde önemle durduklarını belirten Başkan Erbaş, “Bu kurslarımızda nice evlatlarımız Kuran’ı, Hz. Peygamberimizin örnek hayatını, ibadetlerini öğrenecekler. Doğru din eğitimi son derece önemlidir. Diyanet olarak da yaygın din eğitimi konusunda çalışmalarımız devam edecektir” dedi. 
 
Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, Niğde’de şehit Efe Osman Apaydın’ın ailesine taziye ziyaretinde bulundu...
 
Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Niğde’de Muhammedül Emin Yatılı Hafızlık Kız Kur’an Kursu’nun açılışının ardından şehit Efe Osman Apaydın’ın babaevine taziye ziyaretinde bulundu.
 
Geçtiğimiz Nisan ayında Şırnak’ta, PKK’lı teröristlerle çıkan çatışmada, şehit olan jandarma uzman çavuş Efe Osman Apaydın’ın ailesine taziyede bulunan Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, şehidin evinde Kur’an-ı Kerim okuyup dua etti.
 
Şehitliğin Peygamberlikten sonra en yüksek mertebe olduğunu kaydeden Başkan Erbaş, her insanın ölümü tadacağını ancak vatanı, dini için canlarını feda edenlerin ölümü şehitlik mertebesiyle tattığını ifade etti.
 
Gençlerin bu ruhla yetiştirilmesinin önemine dikkate çeken Başkan Erbaş, ülkenin birlik ve beraberliği için dua etti.
 
Şehit uzman çavuş Apaydın, şehadetinden bir ay önce de çatışmada yaralanmış, tedavisinin ardından tekrar görevine dönmüştü.
 
Başkan Erbaş, bir günlük Niğde programı kapsamında Niğde Valisi Yılmaz Şimşek ve Belediye Başkanı Rifat Özkan’a da ziyaretlerde bulundu.
 
Temaslarının ardından Başkan Erbaş, İbrahim Baloğlu Yatılı Erkek Hafızlık Kur’an Kursunu ziyaret ederek incelemelerde bulundu.