Nazar Manzarayı İnşa Eder

2 Ocak 2018 Salı
Nazar Manzarayı İnşa Eder

İslam düşünce geleneğine önemli bir katkı sağlayacak olan “İslam Düşünce Atlası” Türkiye Diyanet Vakfı Konferans Salonu’nda ele alındı. Akademisyenlerin hazırladığı bu kaynak eserin anlatıldığı panele Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş ile Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın da katıldı.

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, ‘İslam Düşünce Atlası’ projesi kapsamında gerçekleştirilen, "Nazar Manzarayı İnşa Eder: İslam Düşünce Tarihi için Bütüncül bir Okuma Önerisi" konulu panele katıldı.

Türkiye Diyanet Vakfı Kadın Aile ve Gençlik Merkezi’nin düzenlediği panel vakfın konferans salonu'nda gerçekleşti. Cumhurbaşkanlığı sözcüsü İbrahim Kalın, Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Selim Argun, akademisyenler ve üniversite öğrencileri de paneldeydi.

Başkan Erbaş; 200’e yakın araştırmacının hazırladığı İslam düşünce atlası isimli kaynak eserin İslam düşünce geleneğine büyük katkı sunacağını söyledi.

Erbaş İslam dünyasının bugün çözüm bekleyen birçok sorunla karşı karşıya olduğunu ifade etti. Bu sorunların çözümü için İslam düşünce geleneğine bütüncül bakışın önemini vurguladı.

Cumhurbaşkanlığı sözcüsü İbrahim Kalın da İslam düşünce atlasının önemini vurguladı.

Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Selim Argun’un moderatörlüğünü yaptığı panelde, İstanbul Medeniyet Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İhsan Fazlıoğlu, İstanbul Medeniyet Üniversitesi öğretim üyeleri Doç. Dr. Lütfi Sunar ile yrd. Doç. Dr. İbrahim Halil üçer de panelist olarak konuşma yaptı.