Muhtaçlara “Yetiş-Tim” Diyorlar

20 Şubat 2018 Salı

İsimleri gibi, ihtiyaç sahiplerinin yardımına yetişiyorlar. Bursa'da, muhtaç ailelere destek sağlamak için kurulan Yetiş-Tim derneği, 4 yılda aralarında Suriyeli sığınmacıların da bulunduğu 6 binin üzerinde aileye yardım ulaştırdı. Derneğin yapısı ve çalışma şekli ilginç. Kurucu 5 üyenin dışında üye kabul etmiyorlar. Herhangi bir kurum veya vakfa bağlı değiller. Dışarıdan bağış da almıyorlar…

4 yıl önce başladıkları hayır serüveni gün geçtikçe daha çok büyüyor ve gelişiyor.

Bursa’da 5 üye ile kurdukları Yetiş-Tim yardımlaşma ve dayanışma derneği tespit ettikleri ihtiyaç sahiplerinin yardımlarına koşuyor. 100 metrekarelik depoda 4 yılda aralarında Suriyelilerinde bulunduğu 6 bin aileye ulaşan dernek ne bir kuruma bağlı nede dışardan maddi destek alıyor.

Sadece kurucu 5 üyesi bulunan yardım derneği yeni üye almıyor, bağış kabul etmiyor

“Yardıma muhtaç ailelerin veya kişilerin her türlü ihtiyaçlarını gidermeye çalışıyoruz. Ailelerle irtibat kurduğumuzda okula başlayacak çocuklara kırtasiye malzemeleriyle dolu okul çantaları veriyoruz. Ailede hasta varsa o kişinin sağlık problemlerini gidermeye çalışıyoruz, derneğin yapısı ve çalışma şekli de ilginç;  kurucu 5 üye dışında üye kabul etmiyorlar. Bağış da kabul edilmiyor;

 “Biz bağış almıyoruz üye yapmıyoruz  iki tane gizli bağışçımız var. Allah onlardan razı olsun. Kazançlarını bereketli eylesin. Onların sayesinde bu kadar insana yetişiyoruz ve yetişmeye çalışıyoruz. Benimle birlikte 3 kişi de dernek için gönüllü çalışıyor. Arkadaşlarım ve ben başka yerlerde çalışıyoruz. Mesailerden arta kalan vakitlerde dernek için koşturuyoruz. Hiç kimseden bağış istemiyoruz ve beklemiyoruz." 

Yetiş-Yim Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği farklı illerde de temsilcilikler açarak hayır yarışında Allah’ın rızasına mazhar olmaya çalışıyor.