Öğrencilere Umre Kolaylığı

26 Ekim 2017 Perşembe

Diyanet İşleri Başkanlığı genç yaşta umre ibadetini teşvik etmek amacıyla üniversite öğrencilerine indirimli umre programı düzenliyor. Öğrencileri kutsal topraklarla buluşturacak olan turlarda taksit imkanı da var.

25 Yaş Altı Üniversite Öğrencilerine İndirimli ve Taksitli Umre Programı

Mübarek topraklara giderek Beytullah’a kavuşmak her müminin en büyük hayali… Ancak ülkemizde kutsal topraklara gidenlerin yaş ortalaması ne yazık ki çok yüksek. İşte Diyanet İşleri Başkanlığı genç yaşta kutlu yolculuğa çıkmayı teşvik etmek için öğrencilere indirimli umre programı düzenledi. 

Başta İlahiyat ve İslami İlimler Fakültelerinde okuyanlar olmak üzere üniversite öğrencileri özel bir fiyatla umre ibadetini gerçekleştirebilecek. Üstelik öğrencilere taksit imkanı da sağlanacak. Ancak bu turlardan yararlanmak için 25 yaş ve altında olmak şartı var.

Üniversite öğrencilerini Kabe’yle ve peygamber efendimizin kabri şerifi olan Mescidi Nebeviyle buluşturacak olan turlar bir hafta sürecek. Mekke'de 4 veya 5, medine'de ise 2 gün kalınacak. Umre programı öğretim üyelerinin rehberliğinde yapılacak… Öğrenciler 2, 3 veya 4 kişilik odalarda kalacak. 2 kişilik odada kalmak isteyenler için 2 bin 350 lira, 3 kişilik odaya 2 bin 250 lira, 4 kişilik oda için ise 2 bin 150 lira ücret belirlendi.

2 kişilik oda: 2 bin 350 tl

3 kişilik oda: 2 bin 250 tl

4 kişilik oda: 2 bin 150 tl

Mekke'de Kabe'ye ulaşım servislerle sağlanacak, Medine'de ise oteller Mescid-i Nebevi'ye yürüme mesafesinde olacak. İndirimli umreye gitmek isteyen öğrenciler il veya ilçe müftülüklerine ya da "hac.diyanet.gov.tr" adresine başvurabilecek.

Üniversite öğrencilerinin ilk kafilesi 14 kasım’da son kafile ise 8 mayıs'da yola çıkacak. İlk kafileyle umre yapmak isteyenler elini çabuk tutmalı zira başvurular 26 ekimde sona erecek.